26-29 жовтня в столиці вперше відбудеться фестиваль Київський тиждень критики – у ролі кураторів виступили відомі українські кінокритики, які зібрали в програму чотири фільми з лайн-апів головних європейських кінофестивалів цього року.

Програму фестивалю сформували: Дар’я Бадьор, редактор розділу Культура онлайн-видання LB.ua; кінознавець та редактор розділу Кіно Cultprostir Надія Заварова; автор видань Українська правда та Укрінформ Олександр Гусєв та режисер, засновник порталу Cineticle Станіслав Битюцький.

Ранкові покази в кінотеатрі Жовтень призначені для студентів та преси і будуть безкоштовними за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. На вечірні сеанси буде відкритий продаж квитків. Після кожного показу на глядачів чекає обговорення фільму з кінокритиком.

Відкриє фестиваль Фатальна спокуса – нова робота Софії Копполи, яка отримала премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі. Стрічка про дезертира, який після поранення потрапляє в пансіон для дівчат під час Громадянської війни в США, являє собою ремейк фільму Обдурений 1971 року. У Фатальній спокусі головні ролі зіграли Колін Фаррелл, Ніколь Кідман, Кірстен Данст та Ель Феннінґ.

Тіснява – дебютна робота Кантєміра Балаґова – вперше була показана у програмі Особливий погляд Каннського кінофестивалю, де драма про життя єврейської спільноти на Північному Кавказі була нагороджена премією міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Сексуальна Дурга – суміш хоррора та роуд-муві про нічну втечу дівчини з півночі Індії в компанії хлопця, яких погодилися підвезти на фургоні двоє незнайомих чоловіків. Третій повнометражний фільм Санала Кумара Сасісдхарана був нагороджений головним призом Роттердамського кінофестивалю і через провокативну тему визвав скандал в Індії.

З програми Роттердамського фестивалю до Київського тижня критики також був відібраний Король Найлза Аттали – психоделічна драма, що заснована на реальних подіях: в 1860 році французький адвокат відправляється до Амазонії, де зустрічає індіанців-мапуче, які визнають його верховним правителем Патагонії та Арауканії.

Трейлер 1-го київського тижня кінокритики:

Share This