Фільм, який за трейлером здавався не більш ніж стандартною прохідною комедією, виявився смішною і водночас гіркою соціальною стрічкою з яскравими персонажами і блискучою акторською грою.

Конні (Крістен Белл) і Джоджо (Кірбі Гауелл-Баптіст) – подруги-невдахи, які хоч і живуть в Америці, проте не втілюють собою американську мрію. Одна марно мріє про дитину і тихо страждає від шлюбу, що вже давно вичерпав себе; інша стала жертвою кредитних злодіїв та мешкає із матір’ю, яка критикує кожен її крок. Вони не можуть дозволити собі сходити на суші і економлять на кожній копійці. І головне: обидві схибнуті на купонах.

І одного дня це нав’язливе хоббі стає чимось більшим: подруги вирішують провернути купонну аферу, на якій раптово з легкістю заробляють мільйони доларів. Відчай та завзятість роблять їх майже непереможними, але десь на свій зірковий час чекає один товстий, самотній інспектор (Пол Волтер Гаузер). Коли ж його партнером стає поштар-спецпризначенець (Вінс Вон), утворюється дійсно гідна парочка, аби протистояти шахрайкам.

Прості, приземлені персонажі з легкістю стають рідними глядачеві: їхні фінансові та особисті проблеми добре зрозумілі середньому класові по всій землі. Їх звичайні, та водночас такі щирі бажання змушують вболівати за них, а завзятість, з якою вони прямують до мети, викликає захоплення. Тут добре вмотивовані всі: і злочинці, що затівають аферу через безвихідь, і правоохоронці, що чесно і самовіддано виконують свій борг.

Потужний соціальний аспект не дає сюжетові скотитися у другорозрядну комедію: всі комічні ситуації мають у собі гіркий присмак реальності. Не бракує і ліричних моментів; втім, жодного разу вони не стають аж настільки пафосними, щоб здатися награними.

Чи завершиться історія хепі-ендом? Не будемо розкривати карти, але точно запевнимо: хоч ви й будете щиро сміятися і отримаєте справжнє задоволення від пригод поганих домогосподарок, подумати після перегляду також буде над чим. Ну а чудово втілені персонажі заохочуватимуть повертатися до перегляду ще не раз – стрічка має всі шанси, аби стати улюбленою на роки.

Трейлер фільму “Погані домогосподарки”:

Share This