Чергова, а саме п’ята частина Трансформерів виходить у широкий прокат, аби вразити глядача небаченим до цього розмахом історії нашого Всесвіту, в якому перетнуться фантастика, прадавні легенди, історія, бійки та кохання.

Режисер Майкл Бей, творець Трансформерів, не полишає проект і продовжує розкривати нюанси Всесвіту диво-машин, додаючи дедалі більше карколомних деталей. Тим, хто не дивився попередні частини, стає усе важче розуміти, що відбувається на екрані. Та п’ята частина епопеї вийшла настільки насиченою, що навіть для відданих фанатів буде випробуванням намагання не втратити концентрації, слідкуючи за усе новими і новими подробицями протистояння світів.

Уже знайомий нам персонаж Кейд у виконанні Марка Волберга у новій частині знайде кохання із британським присмаком. Англійка Лора Хеддок – типаж Анджеліни Джолі – стала однією з найяскравіших знахідок фільму.  Її дует з Волбергом є джерелом вельми пристойних жартів, а сама акторка потішила не тільки красою, а й вмінням посміятися над собою. Допомагає коханню народитися ексцентричний купідон Ентоні Гопкінс – чергове вдале акторське залучення. Натомість ще одна нова героїня – Ізабела Монер – викликає більше питань, аніж відповідей. Лінія її персонажа не відіграє значущої ролі, та займає відчутну частину екранного часу, непотрібно розтягуючи історію.

Загалом темпоритм картини дивує: розтягнута зав’язка змінюється веселими жартами, дотепними гонитвами у дусі Індіани Джонса та романтичною лінією; далі у гру вступає неправдоподібна фантастика, накопичення фактів про Трансформерів, деякі з яких відверто абсурдні. Зокрема, глядач дізнається, що не тільки король Артур, а й Катерина Друга були хранителями таємниці Трансформерів, ба більше – Гітлера також убили саме вони.

Фінальна битва, яка за таймінгом видається рівною усім попереднім подіям, безсоромно ігнорує закони фізики та логіки, а в діалогах використовується усе більше кліше. Через це усі попередні здобутки стрічки, на жаль, зводяться нанівець.

Найболючіше питання по закінченні стрічки – що ж буде далі? Адже бонус-сцена фільму недвозначно натякає на продовження Всесвіту Трансформерів

Трейлер фільму Трансформери: Останній лицар:

Кадри з фільму Трансформери: Останній лицар:

Share This