Марвел продовжує розширювати свій Всесвіт, додаючи та міксуючи події, бійки, персонажів. У більш ніж двогодинній епічній розповіді про пригоди Тора зустрінуться давньоскандинавські світи, сучасна Земля та міжгалактичні подорожі.

Одін, голова пантеону скандинавських богів, помирає. Його спадкоємець Тор дізнається про те, що має настати Раґнарок – Апокаліпсис, що знищить усіх богів, а заразом і невинних мешканців Асгарду. Маючи по праву руку старого друга месника Халка,  а по ліву – нову подругу Валькірію, Тор бере на себе завдання зупинити кінець світу. Але поза давнім пророцтвом кінця світу на заваді порятунку стане новоспечена сестра Тора, богиня смерті Хела. А відколи насправді вона є первісткою Одіна, то на законних підставах має повне право потягатися із богом грому за право вирішувати долю світу…

Зрежисерував стрічку Тайка Вайкікі, а головні ролі виконали Кріс Хемсворт, Марк Руффало, Тесса Томпсон та Кейт Бланшет.

У першій же сцені відображаються характерні ознаки фільму: поєднання дотепів та епічних бійок. На цьому і пов’язаний весь подальший розвиток подій. Досить слабко пропрацьований скандинавський підтекст історії, шаблонні нові персонажі та вельми бутафорські костюми і реквізит – усі ці недоліки за звичкою компенсуються фізичною нереальністю, проте безумовною видовищністю сутичок героїв. Навіть гра акторів тут дещо нагадує театральну – пафосні промови, гіперболізовані жести та пози, перебільшена міміка.

Щодо самого сюжету, то дарма й шукати в ньому логіки: стрибки із невизначених локацій до скандинавського божественного простору, тоді до сучасної Землі, тоді до космосу, до підсвідомості, до далекої планети і знову до Асгарду – тут краще взяти за правило просто розслабитися і намагатися отримати задоволення.

Найвдалішим елементом фільму сміливо можна назвати пісню Immigrant Song від Led Zeppelin – саме вона додає усій стрічці стильності та екстравагантності, намагаючись зібрати докупи розрізнені елементи героїв і світів.

Трейлер фільму Тор: Раґнарок:

Кадри з фільму Тор: Раґнарок:

Share This