Під знаменитий саундтрек композитора Лало Шифріна Том Круз вкотре врятує всесвіт, цього разу – від ядерної катастрофи, а заразом нарешті облаштує особисте життя.

На початку фільму ми опиняємось у Старому світі, у клоаці Берліну, де і відбувається зав’язка: агент Гант (Том Круз) у ході спецоперації втрачає три цінних ядра, що можуть спричинити ядерну катастрофу. Стається це через відому слабкість Ганта: він завжди надає перевагу порятунку людей, а не речей. Проте тепер, коли його друзі Лютер (Вінг Реймс) і Бенджі (Саймон Пегг) живі й неушкоджені, настає час вияснити, до чиїх рук потрапили ядерні заряди. Тут і починається подвійна, потрійна, а часом і почетвірна гра таємних агентів, спецслужб кількох держав, фанатиків та поодиноких маніяків, кожен із яких воліє заволодіти могутнею зброєю.

Режисер Кристофер Маккуорі розігрує карту всесвітнього заколоту: старий знайомий злочинець Лейн (Шон Харріс), якого герой Круза знешкодив у попередній частині, знову вступає у гру.

З’являється і ще одна стара знайома: Ільза (Реббека Фергюсон), що її був покохав головний герой, та стосунки із якою не склалися через труднощі робочого графіку рятівника світу. Нас арену виходять і нові персонажі: так, родзинки фільмові гадає Біла Вдова (Ванесса Кірбі) – не такий вже й потрібний персонаж за сюжетом, проте візуально гарна дівчина, тендітна білявка серед брутального чоловічого світу.

А далі – гонитви, бійки, перестрілки, дива витримки і розуму та інші ознаки пригодницького бойовику. Все зроблено напрочуд якісно, напружено, ефектно, із вдалими моментами гумору та крихіткою неправдоподібності, що покликана додати епічості. Події розгортаються у Берліні, Парижі, Лондоні та Кашмірі. Оператор смакує пейзажі, і глядач залишиться задоволеним красою міст та природи. Не останню роль тут відіграє і романтичний аспект: у Парижі Гант встигне не тільки поганяти мотоциклом, але і зустрітися у садах із коханою. Любовні пригоди Ганта несуть у собі додаткову мораль, показуючи, як важливо бути ввічливим та залишати по собі хороші враження: вже за півгодини рятувати світ головному герою допомагатиме не тільки Ільза, але і колишня дружина.

І хоч немає сумніву, що за допомогою вірних друзів Гантові вдастсться знешкодили заряджені бомби, режисер тримає напругу до останньої хвилини. Здається, класичний прийом “відлік розпочато” все ще вважається трендом у Голлівуді!

Загалом фільм справляє хороше враження, проте йому дещо браку особливих деталей, а персонажам – індивідуальності. Тому найсильнішою річчю в епопеї Місія неможлива залишається саундтрек, в той час як друзі і вороги агента Ганта – як і сам Гант – стануть одними із тисячі персонажів тисячі бойовиків, що врятували людство від катастрофи… та й по тому.

Трейлер фільму Місія нездійсненна: Фолаут:

Кадри з фільму Місія нездійсненна: Фолаут:

Share This