В український прокат виходить фільм-володар “Золотого ведмедя” Берлінського кінофестивалю – угорська стрічка “Тіло і душа”.


Дія відбувається на скотобійні. Сюди саме влаштувалася на роботу новенька Марія – дивакувата, але симпатична. Ендре – її начальник – гарний і самотній. Випадково герої дізнаються, що їм сняться однакові сни – ніби вони олені і блукають лісом у пошуках зелених паростків їжі. Це дає привід знайомству двох дуже сором`язливих людей перерости у щось більше.

Тіло і душа – повільна, але захоплива, гарна і якісна історія кохання. Стрічка стала першою повнометражною за 18 років для її авторки – угорської режисерки Ільдіко Еньєді. До того вона переважно займалася документалістикою. Фільм має припасти до смаку як любителям артхаусу, так і тим, кому подобається психологізм у кіно.

Не позбавлена Тіло і душа і здорової дози гумору. Стрічка стала лауреатом “Золотого ведмедя”. Також у Берліні фільму Еньєді дали ще дві премії – Міжнародної федерації кінопреси ФІПРЕССІ та екуменічного журі. Окрім того, Тіло і душа був визнаний кращим фільмом Міжнародного кінофестивалю в Сіднеї. Угорщина висунула стрічку як національного кандидата на премію “Оскар” за кращий фільм іноземною мовою. Також Тіло і душа претендує на чотири премії Європейської кіноакадемії, серед яких – “кращий європейський фільм”. Одним словом, пропускати не можна.

Трейлер фільму Тіло і душа:

Кадри з фільму Тіло і душа:

Share This