Драматична фантастика про чесну дівчину, яка викриває зловісні задуми глобальної корпорації, стане чудовим подарунком для прихильників всесвітньої теорії змови.

Великий брат повсюди: у твоєму телефоні, у камерах спостереження, у громадських місцях… Але, натурально, метою незнаних злодіїв, які керують новітніми технологіями, є проникнення у найінтимніші сфери людського існування і вивертання назовні самих думок. Корпорація Сфера із Кремнієвої долини розробляє саме такі плани, і робить це досить успішно. Усе більше людей стають частиною загальної системи, підключаючись до послуг компанії, у намірах керівництва якої – взяти під контроль усю планету.

Але ніхто не здогадується про те, що зло причаїлося у технологічному центрі, допоки проста і чиста дівчина Мей (Емма Вотсон) не влаштовується на роботу до Сфери. Перше захоплення швидко проходить: ані гроші, ані технології, ані вечірки не приховають холодної та безжальної мети вищого керівництва в обличчі Тома Генкса стерти межу між індивідуальним та суспільним.

Незважаючи на сильний кастинг, конфлікт, у який виявляється втягнута дівчина, виглядає наївно, а весь розвиток подій може задовольнити хіба що найменш вибагливого глядача.

Стрічка чітко поділена на чорне та біле. Дія розгортається паралельно у двох світах: “людяному” – у будинку та містечку батьків Мей, і у “бездушному” світі технологій – офісі Сфери. Перебільшена роботизація працівників компанії моментально робить аутсайдерів із тих, хто виявляє хоч дещицю нормальних емоцій. Сценаристи протиставляють технологічний світ природному, висвітлюючи тільки найбільш негативні сторони прогресу та висміюючи позитивні. Не гіперболізовано, а реально змальовують вони ситуації майбутнього, коли весь індивідуальний простір стиснеться до трьох хвилин на туалетну кімнату.

Світ, який глядач побачить у Сфері, не має правозахисників, антимонополісти у ньому безсилі, а більшість людей – просто стадо, що й не здогадується, коли його ведуть на забій. У цьому світі є тільки дві опції: поринути в альтернативну технологічну реальність, позбувшись справжньої дружби і любові, або зникнути з радарів і взагалі не бути частиною прогресивної системи.

Сфера – кіно хіба що для підлітків, і найдивнішим видається те, що актори рівня Вотсон та Генкса погодилися на участь у такому проекті.

Трейлер фільму Сфера:

Кадри з фільму Сфера:

Share This