Довгоочікувана екранізація за серією однойменних романів Стівена Кінга відверто розчаровує: видовище здатне збудити хіба що підлітків і більше нагадує посередній серіал, аніж крутий блокбастер.


Після смерті свого батька, нью-йоркського пожежника, підліток Джейк Чемберс (Том Тейлор) почав бачити дивні сни. Про Темну вежу, яку хоче зруйнувати злий чарівник Волтер (Меттью Макконехі), аби у Всесвіт прорвалися страшні монстри. Темна вежа знаходиться у паралельному світі, але дії навколо неї настільки потужні, що і у Нью-Йорку вони відбиваються – усе частіше стаються землетруси.

Мати Джейка під впливом свого нового бойфренда вирішує здати хлопця на лікування. Але той втікає, і незабаром проходить через портал в інший світ – саме той, з Темною вежею. Тут він зустрічає стрільця Роланда Діскейна (Ідріс Ельба), якого теж бачив у своїх снах. Разом з ним Джейк – який, виявляється, могутній екстрасенс – і буде рятувати світ.

Ще на початку Темна вежа з бюджетом $60 мільйонів обіцяє гідне видовище, але, незважаючи на бадьорий ритм оповіді, чим далі, тим більше зрозуміло, що стрічка ця – суцільне розчарування. Оповідь схематична, мораль примітивна, спецефекти посередні. Якби не розкішний Макконехі, який тут віддалено нагадує Девіда Боуї, фільму взагалі можна було би поставити одну зірку з п`яти. Що тим паче дивно, адже сам Стівен Кінг був продюсером, а режисером виступив данець Ніколай Арсел. Він у 2012 році зняв чудовий Королівський роман.

Щоправда, у 2007 році на крісло режисера претендував Джей Джей Абрамс, а у 2010 – Рон Говард.Тож, можливо, просто доля у екранізації Темної вежі така. Не склалося. Можна заспокоювати себе тим, що у будь-якому випадку літератиурний твір завжди кращий, аніж його екранізація.

Трейлер фільму Темна вежа:

Кадри з фільму Темна вежа:

 

Share This