П’ята серія пригод у світі Юрського періоду хоч і не приносить принципово нових сюжетних тем, проте компенсує це неймовірним нагромадженням дійсно вражаючих сцен битв, гонитв, бійок та епічних смертей і захоплюючих втеч.

Перша ж сцена фільму нагадує нам про первісний страх, що ховається не знати де – в темряві, за деревами, у воді; що чатує на тебе і з’являється тоді, коли не очікуєш. Класична поява тиранозавра все ще змушує зіщулюватися в кріслі, здригатися він огиди та страху перед цим доісторичним монстром. Але далі ми переміщуємось у світ людей, де зустрічаємо знайому з попередньої частини Клер (Брайс Даллас Говард), яка невдовзі об’єднується із старим другом Оуеном (Кріс Пратт), аби врятувати динозаврів, яким загрожує загибель через  виверження вулкану на Ісла Нублар.

Для того, щоб зрозуміти, що коїться на екрані, зовсім не потрібно дивитися першу частину Світу Юрського періоду. Більше того, не варто цього робити, навіть якщо можливість є: у сіквелі герої набагато правдоподібніші, доросліші, живіші. За ними цікаво спостерігати, їх стосунки набувають логічного розвитку, а добрий гумор, який завжди приносить із собою Пратт додає приємної родзинки до пригодницької атмосфери фільму.

Є тут і другорядні персонажі, що швидше за все були введені з міркувань толерантності – якщо вирізати їх сюжетні лінії, в цілому хід історії не змінився б. Але наявність неважливих персонажів – півбіди. Фільм настільки насичений подіями, поворотами, кульмінаціями та перипетіями, що вистачило б на три картини! Дивлячись, губишся: чи порятунок динозаврів є завданням героїв? Чи протистояння корумпованим контрабандистам? Чи все зводиться до загальнофілософських питань творення, Бога та права людини переступати межу? Все це нагромадження поєднується з типово голлівудськими втечами на фоні вибухів, бійками та переслідуваннями динозаврів…І було б занадто, якби не було зроблено настільки майстерно – так, що глядач просто немає змоги перевести дух і замислитися над логічністю того, що відбувається на екрані.

Нетипово для саги про Юрський період, але головним злодієм (поза людьми) у фільмі став не старий знайомий Т-Рекс, а нова форма, генетично виведена людьми і в чомусь схожа на Чужого – індораптор. Саме йому відводиться роль переслідувача позитивних персонажів, в той час як тиранозавр виступає майже  героєм, перекусивши навпіл головного мерзотника фільму (Рейф Сполл).

Загалом Світ Юрського періоду 2 – вражаюча, насичена і дуже епічна стрічка, що гідно наслідує своїм попередникам. Окрім того, закінчення фільму недвозначно натякає на те, що пригоди в світі, який люди мають розділити з динозаврами, тільки починаються.

Трейлер фільму Світ Юрського періоду 2:

Кадри з фільму Світ Юрського періоду 2: