Молодіжна фантастична історія про подруг-чаклунок виявилась неочікувано стильною. Цей фільм – чудовий варіант для перегляду на честь Хелловіну.

Юна Ханна (Кейлі Спені) разом із матір’ю переїжджає до її нового чоловіка (Девід Духовни). З перших же моментів прийомний батько видається Ханні людиною небезпечною, хоч поводиться він приязно. Проте дівчина відволікається від сімейних труднощів у школі, де вона вперше в житті знаходить подруг – трьох шалених дівчат, які практикують відьомство. Для того, аби набути максимальної жіночої магічної сили, їм не вистачало четвертої відьми. Дуже скоро вони дізнаються, що саме новенька і є елементом, якого їм бракувало. Але є дещо, чого вони ще не знають: у місті є ворожа чоловіча магія, і її осередок розташувався саме в новому домі Ханни

Запропоновані обставини фільму, його герої і розвиток сюжету страшенно нагадують типові старі добрі фільми кінця 90-х-почату нульових: невеличке американське містечко, школа, в яку вступає новенька дівчина, жорстоке і вибагливе середовище школярів і непроста адаптація у ньому, дружба і любов. Але Чаклунство: Спадок знято досить сучасно, з чудовою операторською роботою і динамічним монтажем, а також з прекрасним звуковим супроводом, що створює необхідну молодіжну й магічну атмосферу.

Неможливо не відмітити чудову акторську гру: Кейлі Спені виглядає на екрані бездоганно, і дівчата-партнерки повністю відповідають заданим амплуа.

Звісно, у стрічці присутня певна наївність діалогів, архаїчні спецефекти і примітивність сюжету; проте картина цілком відповідає потребам цільової аудиторії. Це не дорослий фільм жахів і не містична історія; передусім це підліткова історія про coming-of-age у нетипових обставинах; це фантазія режисерки Зої Лістер-Джонс, і вона страшенно близька фантазіям п’ятнадцятирічних дівчат.

Фільм Чаклунство: Спадок, можливо, і не стане культовим, проте є чудовою нагодою зануритись у Хелловінський настрій і відволіктись від реальності на світ магії, побачений очима підлітка.

Трейлер фільму Чаклунство: Спадок:

Кадри з фільму Чаклунство: Спадок:

 

 

Share This