Рімейк однойменного фільму 1990 року – це яскраве свято стилю та калейдоскоп образів з присмаком Гільєрмо дель Торо.

Історія закручується навколо маленького хлопчика, що залишився сиротою та переїхав жити до бабусі (Октавія Спенсер), яка розповідала йому історії про відьом. Повчальні оповідки мали на меті захистити малого, але вперте бажання чаклунок знищити всіх дітей було сильнішим: онук та його друзі перетворюються на мишей. Та попри це, вони не втрачають оптимізму: саме у мишачій подобі вони віднаходять справжню дружбу, стають командою і втілюють у життя план перешкоджання злим задумам та знищення відьом.

Перш за все фільм вражає чудовою роботою художника-постановника. Створений світ виглядає бездоганно: яскрава картинка, вишукані костюми, «смачний» реквізит, ретельна проробка деталей. Це справжнє свято для очей. Казковість відчувається у всьому, тому глядачеві легко приймати умовності нового для нього світу. Музика, що не змовкає майже ні на мить, майстерно проводить нас емоційними перепадами історії. А тоді сюжет наближається до відьом, і у гру вступає графіка – вельми переконуюча і часом справді моторошна. Особливого присмаку надають темні моменти: хоч казка нібито і дитяча, проте окремі аспекти відьомської подоби (головна злодійка – Енн Гетуей) виглядають не найпростішими для сприйняття психікою. Втім, всі вони залишаються в рамках стилю і не викликають відрази.

А от що викликає питання – то це глибина сюжету і мотивація персонажів. Нажаль, в цих аспектах фільм не заслуговує найвищих оцінок. Якщо окремо й детально розібрати кожну дію та кожну мотивацію, відкриється багато поверхневості.

Нові Відьми – це скоріше про форму, а не про зміст. Проте форма ця виконана бездоганно, і час перегляду пролітає як мить!

Трейлер фільму Відьми:

Кадри з фільму Відьми:

Share This