17 травня в кінотеатрах Києва стартує прокат кіноальманаху ОМКФ: Найкраще коротко. Далі збірка короткометражок, що налічує чотири фільми, проподорожує містами України.

До альманаху увійшли фільми-переможці 6-го та 7-го Одеського кінофестивалів, а саме: Віддалік режисера Катерини Горностай (нагорода за Найкращу акторську роботу Національної конкурсної програми 6-го ОМКФ), Чоловіча робота режисера Марини Степанської (Золотий Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 6-го ОМКФ), У Манчестері йшов дощ режисерів Валерії Кальченко та Антоніо Лукіча (Золотий Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ), Цвях режисера Філіпа Сотніченка (Золотий Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ). Варто відмітити, що всі чотири роботи є незалежними і знімались без державної чи іншої суттєвої фінансової підтримки.

Віддалік режисера Катерини Горностай розповість особисту історію одним кадром. Стосунки сімейної пари мають вирішитися тут і зараз, в темряві, в ліжку, коли тіла знаходяться поряд, а душі – далеко одна від одної.

Кадр з фільму Віддалік

Чоловіча робота режисера Марини Степанської зачепить соціальні та психологічні пласти нашого суспільства, розкривши проблеми через історію юриста, який працює на земельну компанію і мусить іти не тільки на ділові угоди, але і угоди з совістю.

Кадр з фільму Чоловіча робота

У Манчестері йшов дощ режисерів Валерії Кальченко та Антоніо Лукіча не раз змусить глядача сміятися, а окрім того – дозволить насолодитися прекрасною акторською роботою (а це щастя не часто випадає на долю вітчізняного глядача). Доречі, Андрій Лідаговський, що виконав головну роль, не є професійним актором.

Кадр з фільму У Манчестері йшов дощ

Цвях режисера Філіпа Сотніченка – фільм, що має труднощі із фестивальною долею через нетиповий для короткометражок формат: стрічка триває 32 хвилини. Окрім того, незвичність використаної режисером кіномови і жанрова екзотичність вирізняють Цвях з-поміж інших фільмів програми. На відміну від фільму У Манчестері йшов дощ, що є у високій мірі сприйнятним для широкого глядача, стрічка Сотніченка скоріше зацікавить кіногурманів.

Кадр з фільму Цвях

Share This