Серед марвелівських пригод та діснеївських мультфільмів з’явився неочікуваний гість – фільм Пригоди Мії та білого лева. Стрічка знята у ко-продукції Франції, Німеччини та ПАР і однозначно змусить вас переживати і плакати від щастя.

Мія – юна школярка, батьки якої переїхали в Африку, аби розводити левів. Дівчинка сумує за рідним Лондоном і страждає без друзів, допоки одна з левиць не народжує унікального білого левенятка. Його називають Чарлі, і він стає найкращим другом Мії. Коли за три роки його збираються продати мисливцям, дівчинка вирішує будь-що доправити лева у заповідник. Разом вони тікають, аби врятувати життя і зберегти дружбу.

Коли у режисера Жиля де Метра з’явилась ідея зняти фільм на болючу тема бракон’єрства в Африці, йому сказали, що такий задум втілити неможливо. Адже за сюжетом головна героїня протягом трьох років взаємодіє з левом, який стає її найкращим другом. Проте режисер був переконаний, що ризикнути варто. В ПАР він знайшов дівчинку (Даніа де Вільє), що вміла працювати з левами. Коли народилось потрібне за сценарієм біле левеня, розпочалися зйомки. Інших акторів протягом 2,5 років привозили на зйомки до Африки. Тому у фільмі маємо безцінну нагоду спостерігати за тим, як по справжньому змінюються актори, як зростають діти і, звісно, як дорослішає лев.

Одні лише кадри із левенятком здатні вибороти стрічці 8 балів із 10. Проте поза тим, тут піднімаються важливі питання взаємодії людини і природи, поважливого ставлення до планети, стосунків у сім’ї. Тепла дружба Мії не тільки з левом, але і з братом (Райан Мак Леннан) будить в душі найтепліші почуття. Майстерно створена атмосфера сімейного побуту лондонської родини, що живе в Африці, є цікавою та незвичною до спостереження. Камерність розповіді дозволяє зануритися в атмосферу і дійсно перейнятися життям та проблемами левиної ферми.

Звісно, стрічка про справжню дружбу не може не завершитися хепі-ендом. І хоча фінал вийшов дещо пафосним, це легко вибачити, пам’ятаючи про важливість питань, піднятих у фільмі.

Пригоди Мії та білого лева – тепла, добра родинна стрічка, що розповідає про найкращі цінності, зрозумілі по всьому світу. Якби ж тільки таких фільмів було більше в українському прокаті!

 Трейлер фільму Пригоди Мії та білого лева:

Кадри з фільму Пригоди Мії та білого лева:

Share This