В український прокат вийшов фільм Фернандо Леона де Араноа “Ескобар”, прем’єра якого відбулася на Венеційському кінофестивалі у вересні 2017 року.

Головні ролі зіграли Хав’єр Бардем і Пенелопа Крус. Прототипами їхніх екранних героїв стали найвідоміший колумбійський наркобарон Пабло Ескобар і супер-зірка латиноамериканського телебачення 1980-х років Вірджинія Вальєхо, яка протягом 5 років мала роман з одіозним чоловіком. Саме її мемуари покладені в основу фільму.

Ескобар є логічним продовженням кримінального жанру, який з’являється у 1930-і у вигляді гангстерських фільмів і досягає свого розквіту у 1980-і, в часи “Срібного віку” в Голлівуді.  Та зовсім не типовим для цього жанру є те, що історія розказана від імені жінки – зрадженої, заляканої і закоханої в бандита, який, за її ж словами, не красень, але найбільш впевнений у собі чоловік з усіх, кого вона зустрічала.

Режисер не намагається зробити образ злочинця привабливішим і харизматичним. Він постає перед глядачем як хитрий, брехливий чоловік, що будь-якими методами намагався вибратися з бідності, в якій перебував усе дитинство. Навіть якщо для цього йому потрібно йти по трупах. Але в той же час Пабло Ескобара надмірно і не демонізують. Герой фільму зраджує, але цінує стосунки з дружиною та любить своїх дітей.

Завдяки своїм зв’язкам у політиці та кримінальному світі він довгий час залишається невловимим для спецслужб. Сім’я — слабке місце всесильного наркобарона, на яке вкаже та, на кого ніхто й не подумає.

Трейлер фільму Ескобар:

Кадри з фільму Ескобар:

Share This