Стрічка Квадрат, яка отримала Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю, – сатира на сучасні мистецтво та суспільний устрій.
Привабливий, середніх років чоловік Крістіан (Клас Банг) працює куратором музею сучасного мистецтва у Стокгольмі. Музей розташований у бувшому Королівському палаці; за зізнанням самого Крістіана найскладніше у його діяльності – пошук фінансування. Одного разу на шляху на роботу у Крістіана поцупили телефон і гаманець (епізод заносваний на реальних подіях – так колись обікрали самого режисера). За допомогою gps він із колегами відслідковує, що телефон знаходиться у багатоквартирному будинку десь у спальному районі. Крістіан роздруковує листа з проханням повернути його речі, і кидає його у кожну поштову скриньку того будинку… Речі повертають, але тим часом на Крістіана чекають інші проблеми, пов`язані з його вишукано-складною роботою.

Квадрат 43-річного режисера Рубена Естлунда вдало поєднує у собі сюрреалістичну сатиру на сучасне мистецтво, медіа, PR-служби з висвітленням важкого життя незахищених верств суспільства у Швеції. Фільм торкається як і безлічі проблем сучасного світу, так і відкриває завісу над вадами життя нібито успішного заможного чоловіка. При цьому Квадрат лишається людяною історією, переглядати яку весело і легко.

У якості бонусів – акторка Елізабет Мосс у ролі америкнаської журналістки та актор Террі Нотарі у ролі російського художника, який імітує мавпу на званій вечері “друзів музею”.

Трейлер фільму Квадрат:

Кадри з фільму Квадрат:

Share This