Кіновересень добігає кінця і пропонує глядачам сімейну, добру та фантастичну стрічку про маленьку дівчинку, що відкрила велику таємницю. Та що саме ховається за воротами, які ведуть у таємничий сад?

Френсіс Еліза Бернетт – популярна британська письменниця, що створила таку відому літературну постать, як маленький лорд Фаунтлерой, а також розумну та мрійливу Сару Кру. Ці персонажі були супутниками не одного покоління дітей, і їх пригоди – часом сумні, часом дуже дорослі – завжди супроводжувалися магією. Часом ця магія виступала просто у добрих вчинках людей, які дарували тепло і любов оточуючим за будь-яких обставин, у радощах і печалях, у багатстві і в бідності. Книги Бернетт вчать моральним орієнтирам і мають особливу атмосферу, яка зрозуміла і цікава передусім дітям.

Таємничий сад – далеко не найпопулярніша книжка письменниці. Нерозроблені персонажі, переобтяження деталями, багатократні повтори і практично відсутність конфлікту роблять книжку затягнутою; на відміну від інших робіт Френсіс, по собі вона не залишає чіткого враження. Проте творці сучасної кіноадаптації, вирішивши відштовхнутись від першоджерела, оживили мертве і зробили сад – центральну постать історії – не просто таємничим, але й фантастичним.

Режисер Марк Манден затвердив багатообіцяючий каст: Колін Ферт та Джулі Уолтерс здатні привабити навіть дуже вередливого глядача. Актори-діти також непогано виконали свої ролі, проте лише у межах недосконалості фільму. Незважаючи на вдосконалений сеттінг, творцям стрічки так і не вдалося створити головний рушій історії – конфлікт. Більшу частину картини персонажі гасають туди-сюди в очікуванні магії, проте справжнього дива – тепла й любові до героїв, щирої зацікавленості їх долею – так і не стається. Намічаючи неочікувані шляхи розвитку історії, врешті-решт автори повертаються до простої екранізації занадто слабкого роману, і література вбиває дію.

Врешті-решт глядач виходить після перегляду з невиправданими очікуваннями і без розуміння того, а що ж саме він мав відчути.

Що ж, ця спроба екранізації Бернетт вийшла очевидно невдалою; втім, те, що великі студії вирішили реанімувати письменницю з небуття, дає надію на появу інших стрічок за її романами – тими, які справді були і є взірцем для кількох епох маленьких читачів.

Трейлер фільму Таємничий сад:

Кадри з фільму Таємничий сад: