Півтора місяці залишилось до відкриття одного з найбільших кінофестивалів Києва і України. Цей рік стане для “Молодості” особливим, адже фестивалю виповнюється 45 років. Андрій Халпахчі та його колеги відкрили завісу таємничості над подією, яка відбудеться з 24 жовтня по 1 листопада 2015 року.

Як завжди, епіцентром подій 45-о Міжнародного кінофестивалю стане кінотеатр “Київ”. Іншими фестивальними локаціями будуть Кінопанорама, Сінема-Сіті, Kronverk Cinema Skymall та “Жовтень”, який буде відкрито після ремонту за тиждень до початку фестивалю.

Найбільше учасників та відвідувачів фестивалю (втім, як і організаторів) хвилювала проблема фінансування. Адже Держкіно на чолі з Пилипом Іллєнко підтримує “Молодість” перш за все морально (а щоб компенсувати нестачу грошей, допомагає ще організаційно та інформаційними ресурсами). В свою чергу, Київська міська рада  виділила на фестиваль набагато менше фінансів, ніж обіцяла.

Андрій Халпахчі навів для порівняння конкретні цифри: сума від Києва для “Молодісті” є в п’ять разів меншою, аніж сума, яку Міськрада Одеси виділила на ОМКФ – а виділила вона 1 мільйон гривень. Отже, київська влада на чолі з мером Віталієм Кличко виділила на найбільшу кіноподію в країні усього 200 тисяч гривень!

“Цьогорічний фестиваль має лише 5% від необхідної суми на проведення, – розповідає Андрій Халпахчі. – Ми можемо організувати, що завгодно. Але все потребує грошей. Враховуючи ту суму, яку ми маємо, йдеться виключно про проведення робочого фестивалю”.

Незважаючи на труднощі, крім безпосередньо показів “Молодість” підготувала й низку професійних кіноподій у співпраці з медіахолдингами і продюсерами. Найгучнішою з них обіцяє стати Boat Meeting, що збирає міжнародних кінопродюсерів, які й оберуть найкращий кінопроект серед поданих на пітчинг. Долучилася до ініціативи і FILM.UA GROUP.

“Цього року ми підтримуємо пітчинг Boat Meeting тим, що надаємо приз переможцю – це буде сертифікат на послуги на 10 тисяч євро: на оренду техніки, павільйонів, послуги з пост-продакшн тощо”, – каже Поліна Толмачова, PR та маркетинг-директор FILM.UA GROUP. 

Цікавило всіх і питання про російське кіно: чи буде воно взагалі присутнє в програмі? Організатори “Молодості” наголосили, що жодного табу на кіно з Росії не існує. Пригадали, що минулого року саме російський Клас корекції викликав широкий резонанс і позитивні відгуки. Халпахчі повідомив, що, якщо проблеми і були, то тільки з іншої сторони: так, з минулорічної “Молодості” були самовідізвані стрічки Левіафан та Дурак.

Ще у рамках фестивалю буде представлений проект #КіноКраїна – нова ініціатива, яка об’єднує найбільших українських теле- і кіновиробників навколо ідеї розвитку української галузі кіно і серіального виробництва: StarLightMedia, InterMediaGroup, Медіа Група Україна, кіностудії FILM.UA Group, StarMedia, ProTV та Студії Квартал 95. Плани масштабні, орієнтуються не менш як на HBO.

“Деякі епізоди з популярного серіалу Гра престолів знімалися в Хорватії. Це спричинило притік валюти в країну, а ще – дало поштовх туризму”, – коментує Анатолій Максимчук, заступник голови правління з юридичних питань групи StarLightMedia.

Звісно, “Молодість” готує і сюрпризи. Один з них уже відомий: фільмом-відкриттям буде стрічка 45 років британського режисера Ендрю Хея.

12002049_991059724294879_4927600438979224184_n