З 15 листопада  у Культурному центрі Кінотеатр Київ розпочнеться фестиваль Дні угорського кіно в Україні. Фестиваль цьогоріч пройде також у Харкові та Вінниці.

До показу плануються п’ять повнометражних художніх фільми. Фестиваль відкриє сімейно-історична драма Північне сяйво найтитулованішої угорської режисерки Марти Месарош, якій по завершенні роботи над фільмом і його виходом на екран (2017 р) виповнилося 86 років – та з фільму про це нізащо не здогадатись. Він створений впевненою режисерською рукою, сповнений еротизму та пристрасті, позбавлений компромісів і про всі безжальні випробування ХХ століття згадує зі злістю, без краплі старечого милування.  Через нестандартні ситуації, у двох часових вимірах, з суто жіночою чуттєвістю фільм оповідає про драматичні ситуації, які слідують за кризою самоідентифікації, та рани, що ніколи не загоюються, а також про визвольну силу викритої брехні та замовчувань.

Також у програмі беруть участь романтично–пригодницька драма режисера Габора Геренді Кінчем, яка стала найуспішнішим фільмом кінопрокату Угорщини у 2017 році та поєднала у собі історію скакової конячки, що заснована на реальних подіях і вихор пригод, суперництва та кохання – надзвичайно яскрава картина, яка приречена на успіх. До фестивалю увійшли також новий фільм іменитого угорського режисера Яноша Саса Різник, хвойда і одноокий (2018) із зірковим складом виконавців у ролях, комедія Чаби Векеша Сьомий алебардник (2017), та комедійна драма режисера Золтана Камонді Помри нарешті (2016).

Share This