Фільм про благородного злодія з Шервудського лісу, ледве вийшовши у прокат, уже зазнав дурної слави: провальний старт першого вікенду, рейтинг у 13 відсотків на Rotten Tomatoes. Але коли бачиш його на власні очі, розумієш: фантазія творців може перевищити найгірші очікування.

На самому початку глядачеві повідомляють про те, що йому варто забути усе, що він знав про класичну історію Робін Гуда. Зауваження видається доречним, адже будь-яке порівняння із оригіналом (окрім імен деяких героїв і загальної концепції крадіжок) не має жодного сенсу. Якщо вже комусь випало нещастя дивитися цей фільм, то краще підходити до нього з абсолютно чистою свідомістю.

Жанрова невизначеність супроводжуватиме сміливця, що візьметься висидіти дві години екранного шаленства, протягом першої години. По збіганню цього строку народжується розуміння: це авторська трактовка за межами будь-якого класичного (чи арт-хаузного) поняття драматургії. Але назвати експеримент вдалим жодним чином не можна. Кліше тут їздить на кліше та кліше поганяє; непотрібні сцени перенавантажують плин історії, не привносячи жодної ясності; надміру насичені ефекти заради ефектів не мають виправдання для використання.

Найдивнішим рішенням виявилися костюми та грим – дивне поєднання сучасної та середньовічної епохи могло б здатися цікавим, якби не було настільки абсурдним і невідповідним до самої історії.

Ще один провальний аспект фільму – кастинг. Важко визначити, хто з акторів впорався із роллю найгірше: Джемі Дорнан, за яким все ще тягнеться шлейф П’ятдесяти відтінків, жахливо переграючий Джеймі Фокс, млява і відразлива Ів Х’юсон чи Терон Еджертон, що участю в цьому проекті нівелював свій позитивний образ, надбаний минулими ролями. Все ж таки хочеться вірити, що провина за всі ці невдачі лежить на режисерові – Отто Батхьорсту.

Втім, дивним чином деякі жарти і персонажі фільму (якщо сприймати їх гротескно) резонують з українською реальністю. Та це скоріше сумно, аніж смішно…

Найбільше лякає, що у назві фільму присутній допис «Початок» – яке продовження може бути після подібного старту?

Трейлер фільму Робін Гуд: Початок:

Кадри з фільму Робін Гуд: Початок:

Share This