Відважні, або (оригінальна назва) Дякуємо за вашу службу – психологічна драма про пост-воєнні травми американських солдатів, яка у досить ліричній формі розповідає про труднощі адаптації колишніх бійців після їх повернення з Іраку.

Сюжет закручується навколо життєвих обставин чотирьох друзів, що саме повернулися з чергового строку служби в Іраку. На перший погляд вони – звичайні хлопці, яких цікавлять веселощі, пиятика та дівчата. Проте у кожному із них уже причаїлися відчай та безвихідь, а також повне нерозуміння того, як жити в американському суспільстві  після того, що вони бачили на війні. Ми поринаємо в особисті життя кожного з героїв – когось покинула дівчина, хтось не може знайти роботу, а хтось страждає від травм та контузій. Чи виступить держава гарантом безболісної адаптації своїх воїнів? Звісно ж, ні. Саме їх міцна дружба стане тим, що проведе їх крізь негаразди повсякденного життя, що видається їм страшнішим за бойові дії.

Головні ролі у стрічці виконали Майлз Теллер, відомий за оскароносним фільмом Одержимість,  Хейлі Беннет та Беула Коале (розвиток персонажа якого є найдраматичнішим з усіх).

Поза тим, що у фільмі досить яскраво та лірично проведена лінія важливості дружби, йому очевидно бракує психологічного та соціального контексту. Здебільшого герої говорять про те, що не можуть адаптуватися, про те, що відчувають себе чужими – та глядач не бачить, у чому саме це проявляється дієво; єдина можливість зануритися у сенс стрічки – повірити героям на слово. У соціальному ж та – ширше – глобальному контексті фільму не вистачає контроверсійних моментів, які могли би підняти незручні питання етичності військової служби за контрактом, втручання у внутрішні справи інших держав та взагалі присутності сенсу у війні та насиллі.

Усе це могло б надати Відважним набагато глибшого значення, проте режисер Джейсон Холл свідомо обирає жанр побутової драми, і на цьому рівні досить пристойно справляється із завданням викриття важкості ситуацій, з якими можуть зустрічатися колишні солдати.

Трейлер фільму Відважні:

Кадри з фільму Відважні:

Share This