Романтична комедія Дзідзьо: Перший раз – невибаглива, позитивна та дуже проста стрічка, що може стати непоганою розвагою на один раз, проте навряд запам’ятається глядачам надовго.

Головний герой стрічки – керівник симфонічного оркестру Дзідзьо, такий собі український «Шурік». Він сором’язливий, трохи недолугий, проте дуже милий. А ще – дуже самотній. У нього ніколи не було дівчини. Коли він повертається до рідного села і зустрічається із другом дитинства Бодєю, той приймає виклик і хоче зробити з Дзідзьо справжнього чоловіка. Проте той закохується у сестру друга Квітку, тендітну дівчину із вадами слуху.

Непримхливий сюжет виступає органічною ознакою жанру. Перший раз подібний до безлічі американських фільмів того ж типу: ми прекрасно знаємо, до чого все йде, і успіх картини залежить від того, наскільки цікаво буде показано, як саме сценаристи приведуть нас до хепі-енду. Козирем Дзідзьо, безумовно, є українській колорит: локації, персонажі, говірка. Герой Михайла Хоми (та й інші типажі фільму) дійсно дуже близький народові, і масштаб конфлікту – маленькі проблеми українського села – роблять події фільму впізнаваними і рідними для глядачів по всій Україні.

Незважаючи на інтимність ситуацій, зображених в фільмі, дія ніколи не переходить за межу дозволеного. Все залишається у рамках доброго гумору, так що в цілому Перший раз можна назвати сімейною стрічкою. Можливо, відсутність «перчинки» є і недоліком. Особливо це видно на прикладі персонажа Квітки (Анна Тихомирова): вона така хороша, що здається награною і неправдоподібною. Її гра – єдиний відверто провальний аспект стрічки.

Трохи просідає фільм і за динамікою: не вистачає драйвової музики і зміни подій. Тому загалом стрічку можна назвати не тільки романтичною, а й ліричною комедією, що робить її передусім націленою на дівчачу аудиторію.
Зважаючи на те, що картина не отримала державної фінансової підтримки, можна сказати, що Дзідзьо. Перший раз є непоганим прикладом нового комерційного українського кіно.

Трейлер фільму DZIDZIO Перший раз:

Кадри з фільму DZIDZIO Перший раз:

Share This