Все, що колись створило репутацію британського режисера і все, за що ми його полюбили, повертається – яскраво, стильно, тріумфально та невимовно кінематографічно.

Вишуканий британський наркобарон Мікі (Метью Макконахі) пробив собі дорогу у кримінальному світі власними руками, які тепер по лікоть в крові. Але роки спливли, і тепер все, чого хоче авторитет – спокійно проводити час із своєю коханою дружиною (Мішель Докері), і тому вирішує продати свій підпільний мільйонний бізнес. Ласим шматочком хочуть заволодіти забагато претендентів. Вони починають грати у «хто кого перехитрує», але вожак Мікі ще має порох у порохівницях, і в боротьбі з ворожим кодлом він неухильно слідуватиме джентльменській заповіді «не показувати, хто є цар, а царювати».

Режисер запрошує нас до історії неспішно, з британським шармом, пропонуючи присісти та взяти до рук келих віски. А далі – починається інтригуюча чоловіча казка із флешбеками, які вводять в оману глядача так само, як вводять в оману одне одного учасники кримінальної гри. Хто кому друг, а хто кому ворог – це питання висить на балансі протягом усього фільму. Єдине, в чому немає сумнівів – кожен новий персонаж буде не менш продуманим і точно не менш стильним за попереднього. І хоча перевтілення кожного з акторів заслуговує на відзнаку, та все ж таки одним з найбільших успіхів стрічки став Колін Фаррелл, що зіграв принципового «пацанського» тренера і цим самим суттєво розширив межі свого амплуа. Так само фільм став знаковим і для Мішель Докері, яка зуміла скинути асоційований з нею образ Мері із «Абатства Даунтон», залишившись при цьому стовідсотковою леді.

Гай Річі майстерно грається із режисерськими прийомами, смакуючи їх на свій динамічний, провокаційний, ексцентричний лад – проте цього разу із присмаком солідності і справжньої джентльменської витримки. Він повертає нас у старі добрі часи, вдало інтегруючи сучасний світ із його мінливими трендами у класичний наратив.

«Джентльмени» стали не просто самоцитатою Гая Річі, але й новим щаблем його розвитку, серйозно претендуючи на номінацію найяскравішої стрічки року.

Трейлер фільму “Джентельмени”:

Кадри з фільму “Джентельмени”:

Share This