Жага смерті – драматичний трилер із Брюсом Уїллісом в головній ролі. Це рімейк однойменного фільму 1974 року, який відрізняється від оновленої версії відсутністю гумору та глибоким психологізмом, втраченим у версії 2018 року.

Доктор Кьорсі (Брюс Вілліс) живе щасливим життям: він – найшанованіший лікар свого відділку, у нього красуня дружина та розумниця донька. Його будинок – ідеал американської мрії. У нього день народження, який він проведе у колі коханих людей. Проте раптовий робочий виклик ламає ці плани, і доки він рятує життя стороннім людям, грабіжники забирають життя його дружини та ставлять на грань виживання дочку. Розуміючи, що у такому гігантському місті, як Чикаго, на викриття злодіїв йому доведеться чекати ледь не вічність, доктор Кьорсі вирішує взяти правосуддя у свої руки.

Поза тим, що статечний Брюс привертає до себе увагу не менше, ніж у свої молодші роки, мотивація його персонажа залишається надуманою – особливо порівняно із оригінальним фільмом. Режисер Елай Рот припустився помилки, змінивши ключову деталь сценарію. У стрічці 1974 року покидьки, що напали на рідних Кьорсі, зробили це бездумно, заради розваги, не ховаючи облич та усвідомлюючи свою безкарність. Сцена зґвалтування дочки на очах у матері є однією з найогидніших у кінематографі, проте саме вона дає глядачу розуміння подальшої мотивації героя, всю глибину його відчаю. У новому ж фільмі ми бачимо простих грабіжників, спровокованих нерозумною поведінкою матері й дочки; щоправда, один з них згодом виявляється не зовсім при своєму розумі.

Так само у попередній версії копи без ентузіазму ставилися до пошуків злочинців, в той час як у оновленій – докладають всіх зусиль, аби знайти негідників. Це також ставить під питання відчайдушне рішення доктора впровадити самосуд. Більше того, у старому фільмі герой постійно бачить страждання своєї дочки, що не може отямитися після дикого акту знущання, в той час як Жага смерті-2018 взагалі вилучає персонаж доньки, відправляючи її практично до хепі-енду у кому. Повертаючись на місце, де вбили її матір і де її саму ледь не віддали на наругу, дівчина не демонструє жодних ознак занепокоєння – і це тільки один з елементів стрічки, де відверто просідає психологічна складова.

Якщо ж відкинути порівняння та просто подивитися на сюжет, то він досить ліричний, досить динамічний, досить із гумором. Але нічого з цього не підкреслено, і саме це є слабким місцем фільму, роблячи невизначеною його цільову аудиторію. Поряд із сентиментальними родинними сценами глядачеві демонструють кишки та розтрощені мізки, поряд із стражданнями героя – гумористичні елементи. Все це неабияк збиває з пантелику…

На жаль, оновлена версія втратила глибину першоджерела та навряд може стати приводом для дискусії про правоохоронну систему, моральність самосуду і психологічні підводні камені подібних ситуацій. Але вона може послугувати приводом для перегляду стрічки із Чарльзом Бронсоном, а це – вже дещо.

Трейлер фільму Жага смерті:

Кадри з фільму Жага смерті: