Нова умовно українська стрічка про пригоди дівчинки Поліни обіцяла бути чарівною казковою прем’єрою, принадною для міжнародного кіносуспільства, а натомість виявилася черговим провалом вітчизняного кіновиробництва.

Сирота Поліна (цілком випадково онука народного депутата Юрія Артеменка Поліна Печененко) живе зі злою тіткою і неповноцінним, проте дуже злим двоюрідним братом. Одного дня вона чує голос, що кличе її на кіностудію. Потрапляючи у різні фільмі та знайомлячись з їх героями, дівчинка має відшукати правду про власну сім’ю.

Стрічка, на 50 відсотків профінансована Україною (а це – 1 мільйон євро з кишень простих громадян), зрежисована французьким кінематографістом Оліасом Барко. Серед сценаристів українських імен також не зустрічається, а от вітчизняні продюсери доклали до виробництва свою руку, що безумовно позначилося на якості. Додали перцю й актори: дерев’яна Поліна дуже гармонійно співіснує в абсурдних запропонованих обставинах стрічки.

У перші ж 15 хвилин перегляду виникає безліч запитань з приводу нелогічності і неприродності того, що відбувається на екрані. Дешеві декорації, кепське освітлення і напрочуд натягнута гра акторів змушують відчувати себе незатишно. Проте чим далі – тим гірше. З кожним новим героєм, з кожним поворотом сюжету бажання втекти із зали стає все більш непереборним. Один “рояль в кущах” слідує за іншим. Втім, втримує цікавість: що ще з того, що «на голову не налазить», запропонують нам сценаристи?

Вбогий антураж вітчизняної кіностудії жодним чином не допомагає зануренню у нібито магічний світ казки. Правила, за якими діє цей світ, не обумовлені і їх неможливо окреслити. Дешевий реквізит (наприклад, «магічний» годинник Поліни) породжує тільки думки про те, а на що ж були витрачені такі шалені гроші.

Зірки акторського складу – Жан Рено та Василь Вірастюк – жодним чином не додають стрічці цінності. Кожен з них міг би претендувати на Золоту Малину – проте навряд чи б її отримали, адже мали гідних конкурентів в обличчі молодих акторів.

Цілком і повність стрічку Поліна і таємниця кіностудії можна назвати провалом. Але це не тільки провал – це плювок в обличчя українському споживачу, який більш-менш полегшується новиною про втечу Пилипа Іллєнка з поста голови Держкіно.

Трейлер фільму Поліна і таємниця кіностудії:

Кадри з фільму Поліна і таємниця кіностудії:

Share This