П’ята частина популярної франшизи не тільки розповість про нові пригоди нових персонажів, але й поверне на екран старих знайомих.

Попередні відомості про нових Піратів не втішали: зображені на постерах нові персонажі молодих компаньйонів Джека Горобця підозріло копіювали оригінальних персонажів Блума та Найтлі, присутність Орландо без Кіри насторожувала, і тільки класичний образ Джека заспокоював. Головною інтригою стала участь у проекті Хав’єра Бардема, який виконав роль антагоніста, мерця Салазара. Ним керує болюче бажання очистити море від піратів.

Помста Салазара сюжетно є компіляцією попередніх частин, проте з набагато меншим розмахом. Зав’язка, яка занурює глядача у пригодницьку атмосферу всесвіту піратів, характерна для трьох першин частин, тут відсутня. З перших хвилин дія розгортається за досить передбачуваним шаблоном. В’язниця, молодий недосвідчений хлопець, дівчина-бунтарка та пригоди на шибеницях – усе це уже знайоме глядачу з попередніх частин. Втім, комічні ситуації та жарти Джека Горобця змогли гідно прикрасити ці повтори. Але важко позбавитися від подвійних вражень, що залишає по собі капітан Перлини: з одного боку, засмучує відсутність розвитку та особистого росту персонажа Джонні Деппа; з іншого боку, інфантильність, від якої так і не зміг відмовитися славнозвісний пірат, закономірно призвела його до вельми жалюгідного стану. Але відколи цю психологічну лінію не опрацювали як слід, тонкі висновки можуть робити тільки справжні фанати Піратів Карибського моря. Для інших же капітан Горобець залишиться не більше ніж оригінальним диваком, який і провокує більшість цікавих ситуацій.

І не тільки ситуацій – якби не він та ще один давній знайомий, Гектор Барбосса у виконанні Джеффрі Раша, нової історії взагалі иб не було. Незважаючи на часами перебільшену мелодраматичність лінії Барбосси, його персонаж лишається одним із найбільш сильних та достовірних. Натомість молоді актори – Брентон Туейтс та Кая Скоделаріо – майже не відіграють сюжетної ролі та виглядають слабким відображенням молодих Уїлла та Елізабет. Після перегляду картини важко навіть згадати імена новачків. І якщо поява сина Уїлла Тернера є хоч якось логічно виправданою, то його зустріч і – звісно ж – закоханість у раптово віднайдену доньку Барбосси виглядає безжально притягнутою за вуха.

Мстивий Салазар існує тільки за рахунок Хав’єра Бардема, проте його образ значно програє мерцю Барбоссі з першої частини та Дейві Джонсу з другої (в тому числі і у графічному аспекті). Та жвавий розвиток подій, який грамотно поєднує ліричні, драматичні та комічні моменти, не дасть глядачеві засумувати, надаючи змогу милуватися морями, кораблями та епічними бійками.

На хвилі ліричних спогадів про класичні карибські пригоди легко переоцінити нову частину. Задля того, щоб зрозуміти, чи дійсно вона вийшла “на рівні”, варто поставитии собі наступне питання: чи стала би вона початком легендарної саги, як свого часу нею стала перша частина Прокляття Чорної Перлини? Нажаль, відповіддю на питання стає тверде “ні”. І хоча Помсту Салазара неможливо поставити на один щабель з оригінальною трилогією Гора Вербінськи, проте після провальної попередньої частини вона виглядає досить пристойним нагадуванням про колишню велич Піратів Карибського моря.

Трейлер фільму Пірати Карибського моря: Помста Салазара:

Кадри з фільму Пірати Карибського моря: Помста Салазара:

Share This