Космічна стрічка До зірок стане приємним сюрпризом для романтичних мрійників, які люблять поєднати естетику кадру із помірними роздумами над сенсом життя із присмаком легкого смутку.

Майор Рой Макбрайд (Бред Пітт) служить у NASA, тому що завжди мріяв бути схожим на батька. В цей час його батько (Томмі Лі Джонс) зник у безодні всесвіту, багато років тому відправившись в унікальну експедицію за межі Сонячної системи з метою віднайти позаземне життя. Дивні сигнали з тієї частини космосу дають привід думати, що експедиція не загинула, і герой Пітта починає довгу і самотню подорож до прояснення обставин – і власних психологічних проблем.

Перш за все фільм вражає своїм неспішним ритмом і естетикою крупного плану, яку режисер Джеймс Грей опанував досконало. З перших хвилин ми, так би мовити, «зануряємось» у Бреда Пітта – більшу частину часу на екрані бачимо його обличчя (переважно – очі). Жоден мікрорух, жоден погляд не проходить повз нас. М’яка кольорокорекція, виконана у теплих відтінках, роблять перегляд комфортним. В стрічці хочеться залишитися і обгорнутися нею, наче ковдрою. Жодних бурхливих звукових ефектів також не варто очікувати: за винятком трьох-чотирьох сцен, дія відбувається у космічній тиші.

Звикнувши до темпоритму фільму, зануряєшся в історію. І тут в повній мірі пізнається третя характерна риса стрічки – лаконічність. Так само як у русі камери та оформленні інтер’єрів, так і в історії творці додержуються вельми стриманого підходу. Немає зайвих слів, зайвих емоцій. До зірок – стрічка однієї проблеми, і саме вона детально досліджується протягом двох годин. Фокус не зміщується на непотрібне, дозволяючи помедитувати над питанням стосунків батька та сина, розділених мільярдами кілометрів.

Щодо наукових моментів, то більшість з них навіть у неспеціаліста можуть викликати підозри з приводу необґрунтованості. Але відколи режисер чітко задає вектор примату психологічності фільму, використовуючи космос лише як декорацію, це дуже легко вибачити.

Перегляд До зірок – чудовий вибір для вересня, особливо зважаючи на те, яка збирається за вікном погода.

Трейлер фільму До зірок:

Кадри з фільму До зірок:

 

 

Share This