Нова стрічка мати! скандально відомого режисера Даррена Аранофскі вийшла страшною, незвичною, динамічною і такою, що лише у фіналі стає остаточно зрозуміло, що усе це – про кохання.


Красуня-дружина (Дженіфер Лоуренс) живе зі своїм чоловіком-письменником (Хавьєр Бардем) у величезному будинку, віддаленому від решти цивілізації. Вона займається ремонтом, дизайном, облаштуванням. Він – в очікуванні творчого натхнення.

Раптом у будинку з’являється гість – лікар (Ед Гарріс), який, як згодом виявиться, – великий прихильник творчості героя Бардема. Незабаром до будинку приїздить і дружина лікаря (Мішель Пфайфер). мати! в цей період розвитку нагадує гібрид фільму жахів та психологічної драми режисерів на кшталт Поланскі, Ганеке тощо. Згодом у сюжеті стануться і справді трагічні події, але вони ніщо у порівннянні з тим, на що мати! перетвориться в останні 40 хвилин свого двогодинного хронометражу.

Аранофскі сміливо руйнує усталені принципи розповіді. мати! до того ж далека від реалістичності – це казка, містика, або, як сказала Пфайфер, коли вперше прочитала сценарій і нічого у ньому не зрозуміла, – “езотерика”.
мати!, як і пишуть критики, справді не схожа ні на що, що доводилося бачити раніше. Навіть для знавців кінематографу стане сюрпризом, не кажучи вже про тих, хто слідкує лише за мейнстрімом. За структурою найближча аналогія – кліп Бйорк на пісню Bachelorette. Але у Аронофскі, як завжди, маса релігійних паралелей, натяків на філософські концепції тощо.

Якщо ж зважати, що під час зйомок у режисера та виконавиці головної ролі Лоуренс був роман, то стрічка взагалі набуває додаткового виміру. Бо вона про взаємозв’язок кохання і творчості. Про жертви і самопожертви. Про ті речі, про які можна думати безкінечно…

Трейлер фільму мати!:

Кадри з фільму мати!:

Share This