На великих екранах з`являється нова анімаційна стрічка спільного виробництва Німеччини, Люксембургу, Бельгії та Норвегії. Пташиний ульот – подорож трьох друзів до Африки та своїх мрій.

Маленький горобець Річард залишився сиротою. Але його прихистила сім’я лелек – великих та гордих птахів, так несхожих на горобців. Живучи з ними весною та влітку, Річард був переконаний у своїй лелечиній природі, але sз настанням осені дізнався страшне – його маленькі крильця не зможуть подолати переліт до Африки, і йому треба попрощатися із батьками та братом. Впертий у своїй мрії, сміливий горобець вирушає у самостійну подорож до теплих країв.

Супроводжуватимуть його у цьому дивні компаньйони: сова із роздвоєнням особистості (в українському перекладі – Ольга і Олег) та папуга, що мріє стати всесвітньо відомим співаком. Тріо в пір’ях перетне кілька кордонів та познайомиться із колоритом європейських країн.

Незважаючи на нібито добре підґрунтя та світлу ідею, Пташиний ульот страждає певною невизначеністю цільової аудиторії. Загалом сюжет є надто наївним для того, щоб зацікавити дорослих; але при цьому у стрічці зустрічається гумор, незрозумілий для дітей. Окрім того, розвиток характерів головних героїв також викликає подвійні відчуття. Папуга зазнає поразки на шляху до свої мети; сова залишається у полоні власних комплексів; горобець Річард відмовляється від власне горобиної природи.

Пташиний ульот – мультфільм для наймолодшої аудиторії. Але він може бути також цікавим з точки зору ознайомлення із сучасною європейською анімацією.

Трейлер фільму Пташиний ульот:

Кадри з фільму Пташиний ульот:

Share This