Якщо в зв’язку з погіршенням погоди ви відчуваєте нестачу ендорфінів, то український кінематограф приготував для вас сюрприз: новий комедійний бойовик Шляхетні волоцюги є саме тими ліками, що врятують вас від смутку.

Глядач разом із героями-батярами Бодєю (Іван Шаран) та Міреком (Юрій Костенко) опиниться у Львові минулого сторіччя, у 30-х роках. Прості забавки хлопців, як-то дрібні крадіжки та хуліганство, раптово переростуть у справу міжнародного значення: напередодні Другої Світової Гітлер та Сталін починають полювання за магічним браслетом, що робить його власника непереможним. За збігом обставин володаркою браслету виявляється подруга батярів, юна сирота Христя (Ірина Гришак). Спецслужби обох країн боротимуться проти простих, але кмітливих друзів, і ця боротьба показана у насправді яскравий, динамічний, музичний та смішний спосіб.

Режисер Олександр Березань використовує багато прийомів, що роблять картину привабливою. Це і прискорення та уповільнення кадрів, музичні та танцювальні номери, флешбеки, ретро-вставки та видовищні бійки. Все відзнято на професійному рівні, який може позмагатися за якістю із топовою західною кінопродукцією. Весела та характерна музика органічно вписується в канву фільму. Акторська гра тішить: безліч вдалих знахідок каскадом слідують одна за одною, не дозволяючи відволікатися та сумувати. Більше того – персонажі врізаються в пам’ять і становляться не просто героями, а образами, що характеризують відповідні типи суспільства.

Гумор у стрічці дотепний та добрий, вдало балансує на грані «нижче пояса» та політичної провокації. Деякі сцени (зокрема, бійки карликів та свавілля вчительок пансіону) несуть у собі забагато абсурдної енергії, втім, завдяки стильності та ненав’язливості це легко пробачити. Картинка тепла, затишна – приємно знаходитись у просторі фільму.

Слабким місцем стрічки є хіба що цілісність історії; в ній не вистачає монолітності та певної завершеності; ніби творці зачепили по верхах, зробивши чарівний, професійний ескіз, проте не перетворивши його у повноцінне полотно. Та за рахунок різноманіття атракціонів, запропонованих режисером, це кіно все ж вийшло насправді добрим. Головне – воно тішить та розважає, на сто відсотків виконуючи свою функцію як комедія.

Шляхетні волоцюги – чудовий спосіб провести вечір разом із друзями, зарядитися позитивом та відчути гордість за те, що ця стрічка була знята в Україні.

Трейлер фільму Шляхетні волоцюги:

Кадри з фільму Шляхетні волоцюги:

Share This