Трилогія п’ятидесяти відтінків добігає логічного фіналу: напередодні Дня усіх закоханих прихильники історії зможуть насолодитися абсолютним щастям героїв, що затьмариться – заради гостроти сюжету – лиш кількома негараздами.

Починається все з хепі-енду: Анастейша (Дакота Джонсон) та Крістіан (Джеймі Дорнан) врешті-решт побралися. Їх ідеальне весілля показане у кількох моментах, а тоді глядач разом з ними вирушає в не менш ідеальний (читай – заштампований) – медовий місяць. Приватний літак, Ейфелева вежа, морозиво, прогулянки Парижем – ніщо не віщує біди, аж поки на Лазуровому узбережжі містер Грей не демонструє перші ознаки занепокоєння. Якась невидима загроза нависла над подружжям. Скоро стає ясно, що на щастя містера і місіс Грей полює заздрісний колишній бос Ани.

Невибагливий перебіг сюжету уривчасто демонструє дві основні лінії: переслідування шаленого боса та внутрішню драму сімейства Грей, адже виявляється, що Крістіан не хоче мати дітей. Поза тим історія насичена настільки ж непотрібними і нелогічними сценами, як і попередні частини – часто вони викликають у глядацькій залі сміх. І хоча сценаристи намагалися розбавити будні 50 відтінків гонитвами, викраденнями та перестрілками, все ж таки основний акцент залишився на розкішному, спокійному житті, привабливих інтер’єрах та краєвидах (втім, не надто блискучих) і нехитрій психології стосунків.

Неодмінним компонентом стрічки, звісно ж, є «фірмові» музично-еротичні вставки, які, втім, до третьої частини майже зовсім втратили свою пікантність. Тепер, коли Греї стали респектабельною парою, їх інтимне життя набуло далекого від колишнього розпіареного БДСМ-напрямку повсякденного характеру. Ні, ігрова кімната залишилася, проте тепер замість шалених пригод головна героїня замикається в ній, загорнувшись у ковдру, аби поплакати тайкома від чоловіка.

50 відтінків свободи логічно завершують свій шлях: мрія особливої простушки, що стала принцесою, здійснилася сповна. Це дає привід думати, що цільова аудиторія стрічки залишиться цілком задоволеною, а на більше фільм і не претендує – і за це його творцям особливий респект.

Трейлер фільму П’ятдесят відтінків свободи:

Кадри з фільму П’ятдесят відтінків свободи:

Share This