Після блокбастерів про космічні пригоди американський режисер Рідлі Скотт зняв драму про Пола Гетті, який з 1957 року і до своєї смерті у 1976-у вважався найбагатшою людиною у світі.


Дія стрічки відбувається у 1973 році. Онука Пола Гетті, 16-річного Пола (Чарлі Пламмер), викрадають і вимагають викуп у $17 мільйонів. Його мати Абігейл (Мішель Вільямс) одразу ж звертається по допомогу до багатого діда, але той і не думає відкривати гаманець. Каже, що у нього 14 онуків, і якщо він зараз заплатить хоча б пенні, незабаром викупи будуть вимагати і за інших нащадків.

Натомість Пол Гетті (Крістофер Пламмер), який розбагатів на арабській нафті, захоплений колекціонуванням предметів мистецтва. На них він витрачає мільйони. Власне, розкриття образу Гетті – основна причина, чому варто дивитися Усі гроші світу. Усіляко демонструється скупість багатія, але разом з тим більш-менш і зрозумілі його мотиви. Адже, справді, якби він роздавав гроші усім підряд, то чи був би таким заможним?

Другий яскравий образ фільму – Абігейл Гетті. Дивовижно, якою зовнішньо незворушною вона лишається, враховуючи усі жахливі обставини кіднеппінгу. Також у фільмі знявся Марк Волберг, який грає агента, що допомагає у пошуках і поверненні онука.

Усі гроші світу тримає у напрузі з самого початку і до фіналу, хоча діалоги у деяких місцях відверто слабкі. Безумовно цінно, що історія заснована на реальних подіях і додає глядачеві інформації про життя багатіїв та їхні сімейні драми. І хоча стрічка доволі похмура, усім корисно буде вкотре впевнитися у вічній істині: щастя – не в грошах.

P.S. Травма від викрадення для юного Пола Гетті стала такою сильною, що він став наркоманом і півжиття був паралізованим після передозування. Натомість його син Бальтазар Гетті став актором і виконав одну з головних ролей у стрічці “Шосе в нікуди” Девіда Лінча.

Трейлер фільму Усі гроші світу:

Кадри з фільму Усі гроші світу:

 

Share This