Мулан – одна з прославлених красунь Діснею, китайська дівчина, що наперекір стереотипам йде до армії і стає славетним воїном. Історія Мулан має коріння у стародавній китайський легенді, і в 2020 році, коли жінки-герої як ніколи у тренді, з’явився запит на реанімацію войовничої китаянки і нове прочитання її пригод.

Перш за все нова картина про Мулан вийшла досить красивою і стильною. Творцям образів вдалося зберегти баланс між видовищністю і театральністю, яка у фільмах із фантастичною складовою часом виглядає на екрані ненатурально. Оператор теж постарався на славу: Лю Іфей, що виконала головну роль, тримає на своєму милому личку увагу від початку і до самого кінця фільму.

Але, нажаль, загальна естетика не здатна компенсувати очевидну схематичність і декларативність персонажів. Всі вони діють не як живі люди, а як функції. Злодії – чорні до глибини душі, друзі з полку не мають індивідуальностей і потрібні лишень для кількох гумористичних реплік, імператор, заради якого так відважно б’ється Мулан, взагалі поводить себе як лялька.

Сценаристи додали нову лінію із жінкою-антагоністом головної героїні, але незважаючи на те, що хронометраж фільму становить дві години, найважливіше так і не встигають розповісти. Час витрачається на смакування форми, а не на розкриття сутності. Потенціал у багатьох задумок великий, але розвитку він не отримує.

Видовищні бійки і китайський колорит додають стрічці цікавості, і в цілому час перегляду спливає непомітно і захоплююче.

І хоча загалом нові ідеї, що їх творці закладали у стрічку порівняно із мультфільмом, безумовно, є цікавими і вартісними і свідчать про те, що фільм намагалися зробити набагато більш філософським, проте невизначеність цільової аудиторії робить стрічку слабшою. Як на молодших глядачів, то у фільмі було замало фантастики і гумору, замало казкових елементів. Як на старших – не вистачило глибини, естетики жорстокості і насиченості конфлікту. Здається, автори Мулан хотіли сподобатися всім, і врешті-решт досягли своєї мети – але не за рахунок унікальності, а за рахунок посередності. Тому нову стрічку можна похвалити добрим словом, але тільки один раз – вона легко забувається і, нажаль, не стане визначною віхою у кінематографі рімейків.

Трейлер фільму Мулан:

Кадри з фільму Мулан: 

Share This