Ні, мова йде не про шекспірівську трагедію. Перед нами – історія успіху сестер-тенесисток Вільямс, якій вони завдячують своєму високовмотивованому батькові Річарду.

Коли сестри Вільямс, Вінус та Серена, тільки починали свій шлях у великому спорті, теніс був терра інкогніта для афроамериканців. Тому тиск на дівчат був величезний: виходячи на корт, вони представляли не тільки себе, але й всю расу, та прагнули довести, що досягти омріяної мети може кожен: треба тільки правильно продумати план. А план для сестер був створений їхнім батьком, бескомпромісність та нахабна впертість якого зіграла ключову роль у майбутньому тріумфі обох дівчат.

Роль героя за лаштунками – Річарда – виконав Вілл Сміт. Йому вдалося втілити дивакувату сторону персонажа: його задумливість, відстороненість, неприналежність до цього світу. Проте в плані внутрішньої енергетики він був радше непереконливим: занадто м’який та ввічливий (незважаючи на провокативні репліки), без прихованого вогню. Взагалі чекати від фільму напруження та гострих конфліктів не варто: це неспішна стрічка-біографія, яка докладно реставрує всі етапи становлення майбутніх чемпіонок.

Багато сцен видаються зайвими (особливо зважаючи на хронометраж – дві з половиною години!), багато – просто порожніми. Можна було б чекати, що теніс як дисципліна буде відігравати важливу роль у сюжеті; хотілося дізнатися його філософію, побачити секрети та отримати інсайти, проте цього не станеться. Можливо, для фанатів, які розуміють нюанси гри, фільм буде більш зрозумілим; але ті, хто ще не відкрив для себе магію тенісу, навряд чи ним зацікавляться.

Сам Річард як персонаж видається дуже контроверсійним, проте його закритість грає проти глядача: непохитна впертість героя робить його чужим і для нас, у комунікації з ним не вистачає теплоти. Так само не розкриваються характери сестер: протягом сюжету вони є лише пішаками у вищому плані свого батька.

Тож для загального розвитку фільм «Король Річард» є можливим варіантом, проте не варто чекати від нього одкровення і емоцій, тим паче – щирого захоплення. Здається, що документальний фільм про історію успіху сестер Вільямс міг би бути набагато вдалішим варіантом.

Трейлер фільму “Король Річард”: