В Україні стартував прокат сімейної анімаційної комедії — “Монстри на канікулах 3” режисера Дженнді Тартаковскі.

Граф Дракула разом з сім’єю та друзями вирушає в круїз до загадкової Атлантиди. Доправити їх туди має комфортабельний корабель на чолі з чарівним капітаном — Ерікою.  Проте ця мила і привітна з монстрами жіночка має одну таємницю — вона правнучка найзапеклішого ворога монстрів і Дракули особисто — Ван Хелсінга.

Виявляється він досі живий. Але якщо Дракула за століття не втратив молодості, то від колишнього могутнього Ван Хелсінга залишилася одна голова. Інші частини тіла замінені не дуже досконалими механічними запчастинами. Справу діда продовжує внучка. Спочатку вона  будь-що прагне знищити Дракулу, та раптом трапляється “дзень” (так у монстрів називають кохання з першого погляду). Тисячолітня міжродова ворожнеча долається силами кохання. Тож, перший важливий меседж фільму — перед коханням усі рівні, монстр ти чи людина. Другий — сім’я — це найважливіше, що може бути в людини або монстра.

З одного боку, фільм привчає до толерантності — демонструючи, яким різноманітним може бути світ, і що не потрібно оцінювати лише за зовнішнім виглядом. З іншого ж — картина досить консервативна. Кожен монстр знаходить собі пару. Вона обов’язково протилежної статі і, переважно, одного виду. Ніяких тобі міжвидових шлюбів і одностатевих шлюбів. Правда, в фільмі є батько-одинак — желеподібне створіння, яке шляхом відділення від себе частини отримує дитину.

Ідеї про гендерну рівність і свободу сексульності, які можна зустріти в американських серіалах і кіно поки не дійшли до мультиплікації. Тут всі гострі кути максимально залагоджені, а проблемні місця прикриті. Для дорослих у цьому фільмі залишаються беззубі, на відміну від героїв мультфільму, жарти про кризу середнього віку. А дітей потішать динамічний сюжет і фізіологічний гумор.

Трейлер фільму Монстри на канікулах 3:

Кадри з фільму Монстри на канікулах 3:

Share This