Однією з перших стрічок, яку глядачі мають можливість відвідати після локдауну, стала «Мисливець на монстрів» за популярною комп’ютерною грою. Творці фільму надихнулись епічним альтернативним світом гри, але чи вдалось їм розвинути цей світ та привнести у нього бодай якусь драматургію?

Загін рейнджерів втрачає зв’язок з однією із груп і відправляється на пошуки на чолі з витривалою та завзятою командиршею Артемідою (Міла Йовович). Не встигнувши зрозуміти, що ця операція пов’язана із чимось потойбічним, загін потрапляє у бурю. Блискавка переносить їх в альтернативний світ, сповнений монстрів – і ось де починається справжнє виживання.

Нажаль, розповісти логіку світу, зрозуміти його правила та перейнятися долею людей, що змушені мешкати з драконами під боком, не виявляється можливим. Глядачам дається дуже багато дії: гонитв, битв, вибухів, проте дуже мало власне драматургії, основної історії. Після досить швидкої і безславної загибелі персонажів-солдат більша частина стрічки крутиться навколо героїні Йовович, що намагається утекти та зберегти життя. І хоча ностальгія за переглядом фільмів на великому екрані у великій мірі компенсує слабкість сюжету, вже за годину починають виникати питання: чи запропонують нам щось більше за середньостатистичний екшн?

Відповідь не змушує довго на себе чекати, але страшенно розчаровує. Раптово в історії з’являються інші люди – мешканці альтернативного світу. Натягнуто і недолуго нам пояснюють, хто вони і чому розмовляють українською, а тоді – знову бійки, знову гонитви, знову вибухи. Непроробленість і непотрібність персонажів просто вражає і залишає глядачів спраглими до більш комплексного підходу до розробки історії і героїв.

Цікаво спостерігати за розвитком кінематографу у часи пандемії. Все більше у кіноспільноті говорять про те, що на кінотеатри чекає занепад, а стрімінгові платформи набиратимуть все більшої потужності. І в таких умовах (коли глядач самостійно управляє переглядом і зможе виключити фільм у той момент, як втратить до нього інтерес) творці стрічок змушені будуть надавати більш якісний контент, аби втримати цікавість свого клієнта.

Чи втримав би цю цікавість «Мисливець на монстрів» поза кінотеатральною залою? Дуже і дуже сумнівно – і цю заувагу варто почуту творцям франшизи до того, як вони затвердять сценарій наступної частини.

Трейлер фільму “Мисливець на монстрів”:

Кадри з фільму “Мисливець на монстрів”:

Share This