15 жовтня організатори  ювілейного 45-го КМКФ “Молодість” оголосили міжнародний конкурс, позаконкурсні програми, міжнародне та паралельні журі, а також спеціальні події фестивалю.

За Скіфського оленя поборються 14 повнометражних, 21 студентський та 17 короткометражних фільмів. Міжнародне журі очолить продюсер Катрін Дюссар (Франція). Разом із нею фільми судитимуть польський режисер та сценарист Даріуш Ґаєвський, німецький актор Матіас Фрайгоф, директор фестивалю в Іск’ї Мікеланджело Мессіна (Італія) та оператор Ярослав Пілунський (Україна).

Програма “Молодість – дітям” відбудеться в кінотеатрі “Сінема-Сіті” за підтримки Першої леді Ураїни пані Марини Порошенко. 100 квитків на покази організатори віддадуть дітям бійців АТО. Символічна вартість дитячих квитків на покази програми – 1 грн.

Конкурсну програму “Сонячний зайчик” відкриє стрічка Камінґ-аут Гайнера Карова (НДР, 1989), що демонструватиметься поза конкурсом. Фільм представить виконавець головної ролі та член міжнародного журі Матіас Фрайгоф. Загалом у конкурсі 10 фільмів.

До географічно орієнтованих програм French Connection та German Wave увійшли відповідно 6 та 7 фільмів.

Спеціальна подія “Скандинавської панорами” – володар Золотого лева Венеційського МКФ, фільм Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття Роя Андерссона.

До “Спеціальних подій” фестивалю, серед інших, увійшли “Північний ангел” Софі Блонді, який представить спеціальна гостя фестивалю Беатріс Далль, та міні-серіал Брюно Дюмона “Малий Кекен”.

У рамках “Українських прем’єр” відбудеться презентація фільму Толока та показ стрічки Гетьман.

Програма “Фестиваль фестивалів” включатиме переможців МКФ у Каннах, Карлових Варах, Сан-Себастьяні та ін.

Ювілейна 10-а Довга ніч короткого метру (Німеччина) представить 20 короткометражок. Перші 10 фільмів селекції – це найкращі фільми за версією German Films упродовж останніх 10 років. 8-а французька Довга ніч – 14 короткометражних робіт.

На міжнародній платформі ко-продукції Boat Meeting буде представлено 7 проектів з 9 країн.

У рамках паралельної секції фестивалю Майстерня Талантів (Talent Workshop) свої майстер-класи дадуть тріумфатор Канн Ґрімур Хаконарсон, акторка Беатріс Далль, режисер Іван ле Муан та ін. 2-денну серію воркшопів організує German Short Film Association.

На фестивалі також відбудеться круглий стіл “Кінокритика 2.0” за участі українських та російських кінокритиків та дискусія за участі членів журі та учасників програми “Сонячний зайчик”.