Капітан Марвел – історія, головним завданням якої від самого задуму до втілення було додати до марвелівського всесвіту героя-жінку. Тож чи вийшло у сценаристів створити унікального персонажа, що стане улюбленцем тисячі фанів?

Честь втілити супергероїню дісталася Брі Ларсон, відомій за стрічкою Кімната. За сюжетом, трагічний випадок наділяє земну жінку-пілота надлюдськими силами, і інопланетяни вирішують забрати її з собою, адже тепер вона – ідеальна зброя. Та спогади з минулого життя переслідують Керол, і скоро вона дізнається правду. Разом із відкриттями щодо себе зробить вона і відкриття щодо своїх інопланетних побратимів. Історія Капітана Марвел – це історія-перевертень, яка неочікувано змінить акценти та пріоритети, втім, не надто заглиблюючись у філософію. Поганці будуть поганими до останньої краплі крові, хороші ж персонажі – білими та пухнастими до нестями.

Щодо пухнастості, то фішкою фільму є персонаж Гусі – рудого кота, що його підбирають головні герої у перерві між бійками. Гуся та Семюель Л. Джексон утворили цікаву парочку. Саме вони додали фільму гумору та зробили його набагато яскравішим.

Взагалі у Капітані Марвел другорядні персонажі беруть на себе більше, ніж головна героїня. Більше гумору, більше вмінь, більше стратегічних планувань, більше харизми. Сама ж Керол Денверз бореться переважно із своєю емоційністю, і назвати її яскравим лідером язик не повертається.

Спецефекти, бійки, пророблені до деталей світи – це те, на чому Марвел зробили собі ім’я. Проте із фільму у фільм починає повторюватись одне й те саме, і з’являється бажання чогось більшого – глибшої драматургії, якіснішої гри акторів, поглибленішої наукової та фізичної правдоподібності. Адже давно вже ставку зроблено на видовищність, а не на емоції. Коли герой – супер, і його можливості нічим не обмежені, то глядачеві немає сенсу переживати за світ. Ми знаємо, що, як би там не було, герой – чи героїня – просто прийде та рознесе ворога на друзки.

В цьому контексті Капітан Марвел не відкрив нічого нового. Видовищність – на рівні. Акторська гра – середня. Драматургія – нижче середньої. Але історія ще не завершена, і конфлікт світів тільки почався, тож чекаємо на продовження.

Трейлер фільму Капітан Марвел:

Кадри з фільму Капітан Марвел:

Share This