Десять років тому світ хором заспівав пісень гурту ABBA, натхненний фільмом-мюзиклом, який розповідав історію дівчини, що шукала свого батька і знайшла трьох. У 2018 улюблені герої повертаються, аби знову змусити шанувальників по всьому світу співати, танцювати та вірити у справжнє кохання.

З перших кадрів розуміємо, що яскравий і радісний світ Mamma Mia! змінився – герої стали старшими, мудрішими, і пережили невимовну втрату: Донна (Меріл Стріп) померла, і тепер для Софі (Аманда Сейфрід) найважливішим у житті є сповнити заповітну мрію матері: відбудувати готель на райському острові Калокаірі і запросити туди всіх знайомих, аби вшанувати пам’ять роботящої, запальної та люблячої жінки. Але усе йде не за планом: двоє з трьох батьків не можуть приїхати, Скай – чоловік Софі – дуже зайнятий по роботі, а на додачу ще й шторм нищить усі святкові декорації. Але пісня за піснею, танок за танком, за допомогою вірних друзів Софі вдасться відновити рівновагу, втілити мрію матері у життя, і більше того – віднайти нове кохання до близьких і світу.

Лінія сучасності переплітається із ностальгійним минулим: історія, що її ми дізналися з щоденника Донни у першій частині, постане перед нашими очима у всій красі танцю та пісні. Молоду версію Меріл Стріп втілила на екрані Лілі Джеймс; партнерували їй молоді версії Білла, Сема та ГарріДжош Ділан, Джеремі Ірвін та Х’ю Скіннер. Постановники стрічки відновили світ 1980-х у всій красі – молодість Донни вийшла набагато більш буремною за пригоди її доньки.

Але одночасно з тим історія є і більш ліричною. Запальні треки, що один за одним лунали у попередньому фільмі, змінилися на ніжні, романтичні та навіть сумні композиції. Так само і дія – не біжить пожвавлено, як у першій частині, а плине неквапливо, ілюструючи знайому вже історію, даючи змогу насолодитися краєвидами, костюмами, декораціями.

Постановки пісень і танців залишилися на вищому рівні – тут режисер Олівер Паркер проявив себе найкраще. А от драматургія є дещо слабшою – ставка робиться переважно на любов до персонажів ще з попереднього фільму. Тому загалом можна сказати, що, аби оцінити Mamma Mia! 2, варто обов’язково подивитися першу частину.

Незважаючи на недоліки, фільм вийшов сповненим добра і любові, і не буде спойлерів у твердженні, що на глядачів чекатиме суцільний хепі-енд: яскравий, наче новорічна вечірк, і милий настільки, що важко втриматись від сліз.

Трейлер фільму Мамма Мія! 2:

Кадри з фільму Мамма Мія! 2:

Share This