Мрієте промандрувати на південь Італії та заразом у мрійливе, безтурботне дитинство? А може, хочете зустріти вірних друзів та пережити разом з ними незабутнє літо? Тоді нова анімація від Disney та Pixar – саме те, чого ви шукаєте.

Маленьке містечко на півдні Італії повниться чутками про страшних підводних монстрів, що населяють морські глибини. Той, хто впіймає створіння, отримає винагороду – і про це мріє кожен житель містечка. Проте ми дізнаємось, що так звані «монстри» – наймиліші створіння із можливих, і дуже скоро двоє із них – Лука та Альберто – стануть нашими вірними друзями.

Виходячи із води, морські істоти набувають людської подоби; проте будь-якої вологи їм варто уникати, інакше таємницю їхньої сутності буде розкрито. Тому коли друзі відправляються у місто людей, аби виграти омріяну Веспу, на них чатує безліч перепон, долати які вони будуть із вправністю і заповзятістю того, у кого є чітка мета. У боротьбі за приз в міських перегонах до них доєднається людська дитина – дівчинка-бешкетниця Джульєтта. Разом трійця стане справжньою командою і зробить все, аби їхня мрія сповнилась.

Побудований за класичним наративом, можливо, в чомусь передбачуваний, «Лука» завойовує любов глядача своєю простотою, щирістю, відсутністю навіть натяку на вульгарність (якою, намагаючись потішити батьків, так часто бравує сучасна анімація для дітей) та сильною ностальгійною складовою. Хто з нас не пам’ятаєте того безтурботного літа з дитинства, у яке хотілося б повернутися? Літо, в якому зустрічаєш нових друзів, ви разом переживаєте шалені пригоди, весь світ відкритий для вас і все ще попереду, і все ще можливо… Всесвіт сповнений загадок та добрих істот, що допомагають вам, а перешкоди, які трапляються на шляху – тільки привід для нових пригод та чудових спогадів…

Звісно, чарівності стрічці надає й особливий італійський колорит. Маленьке затишне містечко, його кумедні емоційні мешканці, його таємниці і можливості… А за його межею – дивовижний великий світ, який так хочеться дослідити!

Цікавим є й метафоричний підтекст стрічки: монстри, «інакші», що виходять із води на берег Європи і яких так бояться (але згодом визнають) місцеві – очевидна алюзія на біженців. І те, як врешті-решт морські істоти стають повноцінними членами суспільства, при цьому зберігаючи власну ідентичність, також залишає в душі надію: надію на те, що порозуміння можливе між нами, якими б різними ми не були.

«Лука» – чудовий літній подарунок від студій-лідерів світового анімаційного ринку. Ця стрічка потішить і маленьких глядачів, і їхніх батьків – та й набагато ширшу аудиторію, адже всі ми родом із дитинства.

Трейлер фільму “Лука”:

Кадри з фільму “Лука”:

Share This