З 15 по 19 червня відбудеться Тиждень швейцарського кіно в Україні. Подія присвячена 25- річчю встановлення дипломатичних стосунків України та Швейцарії. Кіноогляд зібрав актуальні картини останніх років, відібрані у конкурсних програмах європейських фестивалів.

Так сталося, що український глядач має більш-менш чітке уявлення про французьке, італійське та німецьке кіно, в той час як Швейцарія здебільшого залишається поза фокусом. Проте, як відзначив Перший секретар Посольства Швейцарії в Україні Крістоф Шпеті, Швейцарія – це дещо більше, аніж просто суміш трьох вищеназваних культур. Збагатившись від них, Швейцарія спромоглася створити унікальну країну з унікальним бачення – в тому числі і в кінематографі. Часто кіно із цієї центральноєвропейської країни нагадує подорож у світ фантазій творця, який веде глядача по тонкому канату. Також швейцарське кіно називають “повільним”. Усе це робить його подібним до кіно зі Скандинавії, тому й не дивно, що фільмом-відкриттям стала стрічка із назвою Ласкаво просимо до Ісландії.

Ласкаво просимо до Ісландії

Режисер Фелікс Тіссі представляє абсурдно-комедійну стрічку, в якій на перший план виходять люди та стосунки поміж ними. На пустельному ісландському високогір’ї двоє безталанних коханців збиваються зі шляху, самогубець ніяк не наважиться скоїти задумане, а подружжя з дітьми втрачає свою єдність. Блукаючи серед мальовничих і водночас небезпечних пейзажів, вони гублять себе і одне одного, аби знайтися знову.

Марнославство

Режисер Лайонел Байєр розповість історію літнього архітектора, що страждає від хвороби й бажає покинути цей світ. Аби не покладатися на волю випадку, він звертається по допомогу до організації, яка надає послуги асистованих суїцидів. Проте жінка, яка має полегшити страждання героя, не надто знайома з процедурами; усе ускладнюється швейцарськими законами, які вимагають присутності свідка, – ним стає російський секс-працівник із сусіднього помешкання

Фільм-альманах Батьківщина

Ураган катастрофічних масштабів насувається на Швейцарію. Країна перебуває у надзвичайному стані. Десять режисерів з нового покоління кінематографістів уявляють собі, як швейцарці боролись би з найстрашнішим лихом – руйнуванням їхньої Батьківщини.

Життя Кабачка

Анімаційний фільм Клода Барраса, що отримав премію Сезар за найкращий анімаційний фільм 2017 року, знову буде показано в Києві. Це чудова нагода для тих, хто не встиг переглянути стрічку під час Тижня французького кіно та Чілдрен-кінофеста. У мультфільмі оповідається історія маленького Ікара, що після смерті матері потрапляє до притулку, де кожна дитина розповідає йому свою непросту історію. У новому домі хлопчик отримує кумедне прізвисько, знаходить товаришів і дізнається, що таке міцна дружба, турбота і справжня любов.

Я – воротар

Драма Сабіни Босс присвячена життю і боротьбі героя, який щойно вийшов з в’язниці, де провів рік за те, що відмовився здавати свого найкращого друга. Після виходу на свободу він хоче почати нове життя, а натомість стикається віч-на-віч зі своїм минулим…

Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Share This