На хвилі популярності руху боротьби за права жінок кіноіндустрія переживає бум стрічок, орієнтованих на незвичайних, сильних та прекрасних героїнь. Творці Сімейки Крудсів вирішили не відставати від трендів і створили нову історію – справжню оду фемінізму.

Жити в купі – головна цінність і пріоритет cімейки первісних дикунів Крудсів. Вони радо приймають до свого міні-плем’я нового члена – хлопця старшої дочки Гіб. Він стає справжньою частиною родини, проте має поступитися приватністю. Такого слово для Крудсів просто не існує! Вони живуть – разом, полюють – разом, сплять – тільки у купі! Тому коли у своїх мандрах диким світом сімейка раптово натрапляє на володіння родини Передовенків, де існують окремі кімнати, душ та повага до особистих меж, Малий всерйоз замислюється над тим, аби розпочати тут з коханою нове життя… Але чи схвалить це її дика родина?

Світ мультфільму – напрочуд яскравий, динамічний та кумедний, цікавий як найменшим глядачам, так і підліткам. Проте сама історія, хоч як би не була насичена жартами та пригодами, передусім апелює до дорослої аудиторії. Творці анімації торкаються проблем сімейних цінностей, намагаючись знайти відповіді на непрості питання, як от межі приватності кожного окремого члена родини, кордони батьківської опіки та розподіл ролей у сучасній сім’ї.

Головна героїня нової історії про Крудсів – старша дочка Гіб, що далеко не є типовою красунею і втіленням жіночності. Мужня, безстрашна і безумовно дика, вона любить брати ініціативу до власних рук. Така і вечерю вполює, і дикого звіра на скаку зупинить. І коли історія приводить героїв до більш традиційної родини Передовенків, в яких підростає тендітна дочка Зоряна, здається, що зараз перед очима глядача розвернеться класичний любовний конфлікт… Проте аж ніяк! Якщо раніше – за часів старшого покоління – ми б побачили саме таку історію, то молодь живе абсолютно іншими цінностями! Замість розігрувати любовний трикутник та розігрівати пристрасті, сценаристи пропонують нам інший поворот: дика Гіб та ніжна Зоряна стають справжніми подругами, доповнюють одна одну і разом допомагають власним родинами розширити межі сприйняття навколишнього світу.

Із плином історії на перший план, крім Гіб та Зоряни, виходять й інші жіночі персонажі, в той час як чоловіки зображені скоріше в іронічному світлі і відіграють відверто пасивну роль. «Перевертень» класичних гендерних ролей набуває кульмінації у фінальній битві анімації, де нестримні і безстрашні жінки на чолі із бабусею – представницею матріархату – рятують власних чоловіків та ситуацію загалом.

Нова ера Крудсів – дотепна і красива стрічка із милими персонажами, чудово пропрацьованим світом і цікавою мораллю. В ній більше за один рівень, і кожен зможе знайти щось для себе. Це справді прогресивна і феміністична робота у найкращому сенсі цього слова.

Трейлер фільму Сімейка Крудсів: Нова ера:

Кадри з фільму Сімейка Крудсів: Нова ера:

Share This