Arthouse Traffic представляє 5 найкращих короткометражних фільмів за версією найпрестижнішої кінопремії світу.

Кожен фільм, який увійшов до збірки Oscar Shorts, пройшов довгий шлях міжнародної селекції: від локального журі в кожній країні світу до схвалення 5200 кіноакадеміками, що підтверджує художню цінність фільмів-номінантів. Oscar Shorts-2019 — унікальний шанс побачити їх всі разом на великому екрані і дізнатися, за що і кому в цьому році дісталася заповітна статуетка.

Іспанська стрічка Мати режисера Родріго Сорогоєна продемонструє перш за все акторський потенціал Марти Ніето. Знятий практично одним кадром, фільм розповідає історію одного трагічного дзвінка: маленький син повідомляє матері, що батько не повернувся, і тепер він знаходиться сам на незнайомому пляжі. Тим часом до нього підходить підозрілий незнакомець… Незважаючи на намагання режисера, часом істерика головної героїні видається смішною, а дії – вкрай нераціональними. Стрічка здається швидше тизером до більш глибокої історії, аніж повноцінним твором.

Фільм із Канади Дикун режисера Жеремі Комте розкаже історію двох хлопчиків, що задумали веселу гру – гру, яка скінчиться справжньою трагедією. Знята на фоні апокаліптичних природничо-індустріальних пейзажів, стірчка здатна прикути глядача уже одним своїм візуальним рішенням. Обидва актора-хлопчика виглядають переконливо, і відчуття непідробної паніки переповнює нутрощі після безтурботного, здавалось би, початку. Ця короткометражка є дійсно найвартіснішою з-поміж усіх п’ятьох.

А от канадська Маргарита режисерки Маріанн Фарлі викликає, щонайменше, протирічні відчуття. Стосунки старої хворої і її доглядальниці лесбійки поступово переходять на новий рівень… Це все, що вам варто знати про фільм.

Затримання (Ірландія, Велика Британія) режисера Вінсента Лемба засноване на реальних судових записах справи наймолодших засуджених вбивць 20 століття. Шокуюча історія десятилітніх хлопчиків, що викрали та вбили малюка, попередньо познущавшись над ним, не стільки цікава візуально чи драматургічно, скільки дає цікавий інсайт для подальших досліджень найрезонансніших убивств.

І, нарешті, американська Шкіра режисера Гая Наттіва виглядає найбільш професійно і є найбільш захоплюючою історією з усіх. Влучно підібрані типажі, чудова гра акторів та вигадливий сюжет із дещо поверхневим, проте простим і ясним меседжем роблять картину доступною для широкого кола глядачів. Це такая собі Американська історія Х від короткометражок.

Трейлер Oscar – Shorts 2019:

Share This