Цікавий прецедент, коли в епоху правління чоловіків дві жінки раптово стали на чолі сусідніх держав, набув свого екранного втілення. І хоча історичне підґрунтя та каст здавались виграшними, фінального успіху фільму це так і не принесло.

Англія і Шотландія, протестанти і католики, Єлизавета і Марія – конфліктів в цій історії більш ніж достатньо. Чи варто глядачеві знати історію, щоб сприйняти картину? Ні, якщо фільм націлений перш за все на психологію і має добре вивірений сюжет. Але у випадку фільму Марія, королева Шотландії ерудиція не стала б на заваді: розвиток подій та поведінка героїв вимагають додаткового розуміння, без якого дійство на екрані перетворюється на дивний калейдоскоп безлічі однакових персонажів та невмотивованих вчинків.

Головні ролі виконали Марго Роббі (Єлизавета) та Сірша Ронан (власне Марія). І якщо Сірша за своїм типажом ще може вписатися у класичне розуміння представниці Шотландії шістнадцятого сторіччя, то старання гримерів перетворили Марго Роббі на дивне створіння, акторську гру якого неможливо роздивитись за товстим шаром штукатурки. Більшість чоловічих персонажів виглядають однаково та не запам’ятовуються, і тільки Джек Лауден, який виконав роль недолугого гомосексуального чоловіка Марії, тішить око. Його дійсно переконлива гра настільки вражає, що варто подивитися стрічку лише заради нього – і тільки до моменту, як його підступно вбивають. Після цього дійство знову повертається до визначеного прісного тону.

Знято фільм настільки ніяк, що навіть краса Шотландії нагадує сіре болото. Конфлікти, що відбуваються на тлі цього, жодним чином не пожвавлюють фантазії. Ні історичний, ні людський аспект, нажаль, не було розкрито у цій історії. Якщо ж порівняти це з фільмом Меч короля Артура, стає прикро, що кінематографісти втратили можливість створити настільки ж яскравих жіночих героїнь, як їм вдається із чоловічими аналогами.

Загалом фільм Марія, королева Шотландії можна назвати «Казкою про втрачений час», адже він не настільки поганий, щоб його критикувати, і не настільки хороший, аби запам’ятати. І, певно, це навіть гірше за провал.

Трейлер фільму Марія, королева Шотландії:

Кадри з фільму Марія, королева Шотландії:

Share This