Гірська жінка: на війні — пригодницький фільм спільного виробництва України, Ісландії та Франції.

51-річна Хатла (акторка Халлдора Гейхадсдоттір) живе в Ісландії і працює диригенткою хору. Мила і ввічлива жінка. Насправді Хатла — екоактивістка, відома під псевдонімом “Горянка”. Вона поставила “на вуха” усю Ісландію, перешкоджаючи работі алюмінієвого заводу. Заради своєї мети — збереження природи — жіночка готова ризикнути власними свободою і життям. Ситуацію змінює відповідь на заявку, яку Хатла подавала ще чотири роки тому. До жінки дійшла черга на удочеріння дитини. 4-річної Ніки з Донецької області; батьки і бабуся дівчинки загинули. Але вже коли й це відомо, Хатла здійснює ще один акт екологічної непокори — цього разу занадто ризикований…

Гірська жінка: на війні — класична європейська трагікомедія. Актуальні соціальні висловлювання чергуються з побутовими ситуаціями. Динаміки надають перегони та “хованки” за участі Хатли та поліції, яка все ніяк не може знайти загадкових злодіїв (і не здогадується, що “злодійка” лише одна). Час від часу у кадрі з`являються музики та… три співачки в українських народних костюмах (Ірина Данилейко, Галина Гончаренко, Сусанна Карпенко). Це такий художній прийом від режисера Бенедикта Ерлінґссона, чия дебютна стрічка Про коней і людей отримала понад 20 нагород по всьому світу.

Нова робота Ерлінґссона вже отримала три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d’Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів. Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinécole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких внз одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.

Гірська жінка: на війні створювалася у копродукції Ісландії, Франції та України. Наш внесок у виробництво стрічки становить 10%. Варто додати, що українського у фільмі навіть і більше. Щоправда, Україна виглядає не надто привабливою країною. На відміну від Ісландії, краєвидів якої у кадрі багато і вони зачаровують. За таку природу справді варто поборотися. Інших висновків з фільму, на жаль, і не зробиш, хоча переглядати його приємно.

Трейлер фільму Гірська жінка: на війні:

Кадри з фільму Гірська жінка: на війні:

Share This