У новій анімаційній історії глядач зможе поринути в оригінальний казковий світ та відкрити прості, але такі важливі істини – і пережити карколомні пригоди.

А чи знали ви, що дракони – і інші магічні істоти – досі живуть у нашому світі? Просто вони, пригнічені діями людей, які вважають себе хазяями планети, ховаються подалі від їх егоїзму і жорстокості. Але коли залізні машини починають наступати на ліс, дракони змушені тікати. І тільки один з них, молодий сріблястий дракон Файєрдрейк, вирішує відшукати легендарний драконячий рай – Поділ Неба. Він вирушає у небезпечну подорож у компанії пухнастого ельфа та хлопчика-крадія, якого і вважає Володарем Драконів.

Мультфільм створено на основі пригодницької книжки німецької письменниці Корнелії Функе. Історія стала бестселером у Америці і набула популярності по всьому світі. Важливо відмітити: історія ця не для дітей, а для підлітків. Світ, створений на екрані – досить похмурий, жорсткий та реалістичний, і багато образів навіть візуально не надто пасують до дитячої психіки. Втім, збережена межа: це також і не мультиплікація для дорослих – тут їй бракує глибини і серйозності. А от пригод та цікавих персонажів, екшену та цікаво розробленого світу, який так хочеться розгадати, тут буде вдосталь, і це саме ті якості, які приваблять підліткову аудиторію.

Цінності, яким навчає фільм, досить прості і загальновідомі. Але розказані через яскраву, добру, жваву історію вони починають грати новими фарбами. Устами дракона глаголить істина, і ми врешті-решт розуміємо, що не всі люди погані, і переосмислюємо, до яких ідеалів варто прагнути, аби бути кращою людиною.

Втілення розповіді дружби хлопчика і дракона на екрани давала широкий простір для фантазії, і хоча загалом мультфільм можна назвати вдалим, відчувається, що багато аспектів історії було відображено дещо поверхнево. Ми бачимо багато локацій, багато персонажів, багато законів, за якими діє новий для нас світ, але не встигаємо їх осмислити, як динаміка пригод штовхає нас далі. Та не зважаючи ні на що, Володар драконів буде приємним сюрпризом для глядачів і, скоріше за все, пробудить в них бажання не полишати цей світ – а продовжити знайомство із ним у літературній формі.

Трейлер фільму Володар драконів:

Кадри з фільму Володар драконів:

Share This