До участі у фестивалі запрошуються як професійні сценаристи, так і початківці. Учасники мусять мати українське громадянство. Сценарії мають бути українською мовою.

Конкурсна програма фестивалю складається з двох номінацій: короткометражні та повнометражні сценарії ігрового кіно. З вимогами до формату кіносценарію можна ознайомитись на сайті Сценарної Майстерні.

Один учасник може відправити один кіносценарій у кожній номінації. При подачі роботи на фестиваль участник має дотримуватись Закону України про авторські права на інтелектуальну власність. Вся відповідальність за недотримання авторських прав лежить на учаснику.

Для участі у фестивалі необхідно здійснити наступні кроки:

1. Заповнити на сайті онлайн анкету участника,

2. Відправити власний оригінальний сценарій на електронну скриньку фестивалю ScriptwritersUA@gmail.com.

 Терміни подачі робіт:

Останній день відправки сценарію – 1 листопада 2015 року. Прийом робіт після цього терміну здійснюється тільки за погодженням з Оргкомітетом.

Фестиваль складається з двох частин: конкурсної і творчої.

Конкурсна частина передбачає подачу сценаріїв, яка здійснюється через інтернет. Оголошення переможців відбудеться у грудні 2015 року в Будинку кіно в Києві.

Творча програма складається із серії майстер-класів з теорії кінодрами, аналізу і обговорення відомих сценаріїв, розробки спільної історії, написання сценаріїв та інше. Оголошується додатково.