Романтична, чутлива, глибока і зворушлива історія дівчини, яка знову навчилася вірити у дива – саме те, що потрібно кожному напередодні Нового Року!

Кейт (Емілія Кларк) – дівчина-мігрант із колишньої Югославії. Її родина – набір емоційно скалічених особистостей, в якій кожен шукає втечі від травм у власному неврозі. Не виключенням є й Кейт. Замість того, щоб реалізувати свій талант співачки, у свої двадцять шість вона працює різдвяним ельфом, пиячить та веде нерозбірливе статеве життя. Вона дратується, коли батьки називають її повним ім’ям Катаріна (адже це нагадування про покинуту батьківщину), не може чути хорватської колискової матері, постійно свариться із успішною старшою сестрою і тільки час від часу спілкується з батьком, який тікає від сім’ї і проблем, працюючи нічним таксистом. Егоїзм та замкненість душ кожного з цих людей розростаються до жахаючих масштабів.

Та раптом у житті Кейт трапляється диво: вона випадково знайомиться із волонтером Томом (абсолютно чарівний Генрі Голдінг), який є повною її протилежністю. Це добрий, відкритий до світу, акуратний і привітний хлопець, який переймається життям дівчини і ненав’язливо допомагає їй поступово вибратися із засмоктуючої ями самопринижень і розчарування.

У серії зворушливих, драматичних, а іноді й смішних ситуацій ми спостерігаємо, як поступово крижане серце дівчини тане, аби відкрити її справжнє серце, яке вона так довго ховала через страх знову відчути біль. Неначе маленька дитина, вона наново вчиться простим істинам про те, як важливо творити добро, кожен день робити нехай маленькі, але гуманістичні вчинки, і як іноді незначні знаки уваги – або й просто посмішка – можуть змінити світ навколо тебе.

Все це відбувається у різдвяних декораціях чарівного Лондона та в оточенні яскравих, влучних другорядних персонажів, серед яких особливо варто відмітити Мішель Йєо та Емму Томпсон (друга, до речі, виступила соавтором сценарію).

Стрічка під керівництвом режисера Пола Фіга зберігає гармонійний баланс між сміхом та сльозами, дією і затишком, а головне – в ній наявний «перевертень», неочікуваний момент, який дійсно вражає і створює не тільки атмосферу дива, але й змушує замислитись над серйозними речами.

Якщо ви також із тих, чий список обов’язкових до перегляду напередодні Нового Року фільмів також давно не оновлювався, то стрічка «Щасливого Рідзва» стане для вас саме тим кінодивом – і ви радо вертатиметесь до неї щороку, загортаючись у затишний коцик разом із коханими людьми.

Трейлер фільму “Щасливого Різдва”:

Кадри з фільму “Щасливого Різдва”:

Share This