6 червня у київському кінотеатрі “Ліра” відбувся невеличкий, проте дуже яскравий показ супер-короткого метру.

ГО СУК (жодного криміналу, це просто Сучасне Українське Кіно!) організувала показ альманаху під назвою ЙОД. Що це за альманах, чому саме ЙОД і чим він може бути цікавим українському глядачеві? – на ці питання дасть відповіді КіноУкраїна.

ЙОД задумувався як сатиричний альманах, складовими якого стануть короткометражки не довші декількох хвилин за хронометражем. За задумкою організаторів, ці стріки можна буде демонструвати перед основними показами повнометражних фільмів. Дай боже, щоб так і склалося, а поки що глядач мав змогу оцінити перший випуск кіноальманаху.

Чому ж саме ЙОД? Як ненав’язливо пояснює нам хроніка із депутатами на початку показу, облиття недобросовісних народних обранців зеленкою не допомагає, а тому прийшов час шукати альтернативні засоби дії. Сатиричний альманах ЙОД і стане цим засобом!

Проте, як сказав Дмитро Томашпольский (ідейний засновник проекту), ЙОД 1 – це ще зовсім не сатира, а лише доброзичливий гумор. Але деякі короткометражки вийшли досить гострими, і якщо на них режисери тільки розминалися, значить, у випуску 2 нам варто чекати чогось дійсно дуже “кусючого”!

Сам Дмитро Томашпольский заперечує, що є керівником проекту чи будь-якою іншою головуючою особою. “У нас – анархія!”, – заявив він після показу. На думку Дмитра, комедія (а тим паче сатирична) на сьогодні вкрай важливий жанр для українців, але, на жаль, жанр зовсім не розвинутий. Тому молодим режисерам варто вчитися – і ЙОД стане чудовим майданчиком для втілення гострих ідей без обмежень. Щоправда, є обмеження у фінансах: проект цілком і повністю волонтерський.

Не дивно, що провідною темою альманаху стала політика: режисери як один висміюють депутатів, чиновників та кабінетних працівників, що безбожно беруть хабарі, брешуть народові та віднімають гроші у кінематографістів та науковців.

“Молодці, що померли! Патріоти! – каже про кінематографістів кіношний Арсеній Яценюк із короткометражки Томашпольского. – Ми поховаємо їх у довженківському саду, кожного – під яблунею!”

Перший альманах триває 21 хвилину та складається з таких робіт:

Одкровення, режисер Павло Остріков;

Подвиг та Детектор своїх,  режисер Валерій Симончук;

Закон, режисер Ілля Захаров;

Задовбали!, режисер Антоніна Ноябрьова;

Орден, режисер Аліна Хорошилова;

Згідно з прейскурантом, режисер Дарина Долеско;

Правильний вибір, режисер Дарія Баранова;

Останній бюджет, режисер Дмитро Томашпольский.

Share This