Ізі – одночасно спрощене ім’я головного героя Ісідоро та звучання англійського слова “легко”. Стійкий вираз “Take it easy” (прийми з легкістю) став слоганом фільму про бідування італійця в Україні. Стрічка є першою офіційною італо-українською копродукцією на державному рівні.

Ізі – назва фільму, головний герой, центральна фігура – смішний та жалюгідний відлюдько, велика дитина, незграбний чоловік без сили волі. Колись успішний гонщик, тепер він не виходить з квартири та з депресії. Ним опікається мати, і тільки надзвичайні обставини – смерть українського робітника на будівництві брата Ізі – змушують його знову сісти за кермо. Подорожуючи з труною, мрець в якій стає для Ізі ближче за багатьох живих, загублений італійський хлопець отримує шанс відшукати себе.

Варто відзначити, що на відміну від основного меседжу “прийми з легкістю” створення стрічки супроводжувалося численними перепонами. Робота над нею почалася ще у 2010 році, та через фінансові труднощі була призупинена. Як розповів виконавець головної ролі Нікола Ночелла, ці перипетії виробництва співпали із його внутрішньою кризою – роль Ізі він сприйняв дуже серйозно і, коли зйомки зупинилися, змушений був “перебиватися дурничками”. Тому, коли фільм отримав другий шанс, особистий багаж у справі депресій та пошуків себе у Ночелло значно збільшився, що допомогло йому втілити персонажа.

Ці страждання були відзначені на фестивалі у Локарно, де Ночелло був нагороджений премією незалежних швейцарських кінокритиків як найкращій актор.

Проте, незважаючи позитивний меседж, закладений до сюжету режисером, сама фігура головного героя як загубленої людини не є новою у сучасному кінематографі. Безліч нещасних персонажів без сили волі та мети тиняються екранами безлічі європейських стрічок, потрапляючи у трагікомічні ситуації, не знаючи, яким чином вирватися із замкнутого кола. Деяких важко навіть відрізнити один від одного: наприклад, сам Ізі страшенно схожий на Фусі, головного героя дансько-ісландської стрічки Гора незайманості – хіба що Ізі є огрядним італійцем, а Фусі – огрядним скандинавом.

Хоча режисер Андреа Маньяні намагався підвести Ізі до рішення сприймати все з легкістю і змінити життя, стрічка закінчується риторичним питанням “Що мені робити далі?”. Як відмітив сам Маньяні, на цьому фільм для нього є завершеним. Можливо, у 2010 році, коли Ізі тільки планувався, така позиція була на часі. Але зараз ця невизначеність загублених непотрібних людей починає втомлювати, і глядач чекає на стрічку, яка б дала відповідь на сакраментальне питання – то що ж власне робити далі?

Трейлер фільму Ізі:

Постер фільму Ізі:

Share This