Поєднання двох таких контрастних жанрів, як комедія та жахи – справа не із легких. Але стрічка Химера гарантовано подарує глядачам повний спектр адреналінових та позитивних емоцій.

Дія фільму розгортається в обставинах «класичної» американської школи, побут якої змінюється зі страшною новиною: у містечку з’явився кровожерливий маніяк. Цими подіями вражена і головна героїня (Кетрін Ньютон), непримітна дівчина, що страждає від проблем у сім’ї. Вона закохана у одного з найгарніших хлопців школи, та скромність заважає їй проявити себе. І тільки після того, як на неї нападе маніяк і стародавнє прокляття поміняє її з нападником тілами, вона врешті-решт зможе віднайти свою внутрішню силу і залагодити психологічні конфлікти.

З першої ж сцени фільм вражає стильною жорстокістю – особливо вразливим краще відійти від екранів. Втім, вишукані способи убивств приправлені певної дозою комічності, що дещо нівелює шок від побаченого. Далі стиль фільму вдало тримається на межі молодіжної комедії та жахів. Найкращим показником успішності суміщення жанрів є нервовий сміх, який протягом усієї стрічки лунав у залі: таким чином глядачі намагалися замаскувати реальне психологічне напруження.

Влучно підібрані під типажі персонажів актори чудово впоралися із ролями. І виконавець головної ролі, Вінс Вон, не відставав від молодих колег: в його виконанні юна дівчина у тілі маніяка виглядає досить переконливо і навіть привабливо. Кращий друг героїні, ексцентричний Міша Ошерович, також додає стрічці колориту – і балансу меншинств.

Спроба підтягнути до сюжету психологічні проблеми школярки, пов’язані зі смертю батька, є досить поверхневими і не більш ніж умовними. Глибокої філософії у фільмі годі й шукати; проте це і не є метою історії про переселення душ молодої дівчини і серійного вбивці. Із своїм завданням фільм впорався на 10 із 10: картина переглядається на одному диханні, лякає, смішить, дивує. А хепі енд насправді тішить: злодії отримали по заслугам, добрі герої здобули щастя. Химери – чудова стрічка на один раз, але цей один раз подарує дійсно щирі емоції!

Трейлер фільму Химери:

Кадри з фільму Химери: